Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

Spektakl „Kłamstwo” w Raciborskim Centrum Kultury 19 stycznia

19 stycznia 19:15

| 60zł – 85zł
spektakl klamstwo rck raciborz

Joanna Liszowska, Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska wystąpią w RCK.

19 stycznia o godz. 19:15 w sali widowiskowej Raciborskiego Cenytum Kultury odbędzie się spektakl „Kłamstwo”. Wystąpią: Joanna Liszowska, Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska.

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg, zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas spektaklu „Kłamstwo”.

Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.

Bilety na wydarzenie w cenach: 60 i 85 zł do nabycia w kasach RCK, w Internecie na portalach: biletyna.pl, kupbilecik.pl i abilet.pl oraz na stronie organizatora (www.monolitart.com.pl w zakładce BILETY).

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
19 stycznia
Czas:
19:15
Koszt:
60zł – 85zł
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Agencja Artystyczna Monolit
Email:
biuro@monolitart.com.pl
Strona internetowa:
monolitart.com.pl

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz, Śląskie 47-400 Polska
+ Google Map

– reklama –