czwartek, 26 maja, 2022

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spektakl lalkowy dla dorosłych „Król i Błazen” w DK Kobyla 25 listopada

25 listopada 2021 18:00

Bezpłatnie

Spektakl „Król i Błazen” inspirowany dramatem Michela de Ghalderode „Eskurial” oraz fragmentami „Króla Leara” Szekspira jest próbą zrozumienia istoty roli i fenomenu gry w relacjach między ludźmi.

25 listopada o godz. 17:00 w Domu Kultury w Kobyli przy ul. Głównej 78 odbędzie się spektakl Teatrum Mundi „Król i Błazen” w wykonaniu Walny-Teatr. Wstęp wolny. Spektakl dla osób od 16. roku życia.

Spektakl „Król i Błazen” inspirowany dramatem Michela de Ghalderode „Eskurial” oraz fragmentami „Króla Leara” Szekspira jest próbą zrozumienia istoty roli i fenomenu gry w relacjach między ludźmi. Tę grę obnaża Śmierć. Tu Śmierć królowej powoduje (zakazaną) rozpacz Błazna, zakochanego w Królowej i obojętność Króla (też nie na miejscu) – każdy z nich próbuje utrzymać role, która w majestacie śmierci jest nie do utrzymania. Królowa – dzięki Śmierci – ma wgląd w rzeczywistą sytuację męża i kochanka. Oni zaś korzystając z narzędzi gry – wymiany ról – mogą otworzyć lekko ten wentyl bezpieczeństwa – i zamieniając się rolami powiedzieć, co o sobie myślą – niestety, zamiana ról kończy się dla jednego z nich tragicznie. Lecz czy to rzeczywiście jest tragedia, skoro i tak za wszystkie nici pociąga umierająca Królowa.

Adam Walny – absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, reżyser i twórca autorskiego teatru przedmiotu. Dwadzieścia pięć lat na scenach Polski i Europy, wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Autor wielu oryginalnych technik teatru przedmiotu (marionety podwodne, pałuby zmechanizowane, figury – instrumenty, lalki witrażowe, kino manualne). Założyciel Instytutu Teatru Przedmiotu w Policznej.

Witek Broda – tak napisał o sobie: „Mój repertuar wziął się z włóczęgi, wyobraźni i gustu. 25 lat wędrówek po wsiach, wertowania dzieł Oskara Kolberga, archiwów KUL i PAN, autorów znanych i nieznanych. Granie ze stuletnim skrzypkiem to doświadczenie szczególne – muzycznie i duchowo. Zawsze wiedziałem, że istnieje specyficzna nuta narodu, atom muzyczny, rozpoznawalny i nieobliczalny. Znalazłem go na samym początku, stąd: Witek Broda- muzyk”.

Mariusz Cholajda – twórca autorskiego teatru Teatr Monitoring, a obecnie Teatr HaCha. Tworzy, gra na scenie, reżyseruje, obsługuje technikę, organizuje i koordynuje już od 29 lat. Z wykształcenia filozof i menedżer kultury. Założyciel Fundacji Harmonicznego Chaosu. Jego pracę cechuje podmiotowe podejście do materii światła i dźwięku.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
25 listopada 2021
Godzina:
18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu
Telefon:
32 430 12 00
Adres e-mail:
gokkornowac@o2.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury w Kobyli
Główna 78
Kobyla,śląskie44-285Polska
+ Google Map
Telefon:
32 430 12 00
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze