Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Spektakl „Sen nocy letniej” w Amfiteatrze Buk 5 kwietnia

5 kwietnia 2019 19:00

| 30zł
surma 4 sen nocy letniej rudy

Spektakl będzie rzeczywistym, improwizowanym i spontanicznym eksperymentem, mającym odpowiedzieć na pytanie o granice między zabawą a sztuką.

Rudzki „Sen nocy letniej” z pewnością nie będzie kanoniczną wersją dramatu wielkiego Williama, czy też otwartą, erudycyjną polemiką z jakąś formułą jego pojmowania. To rzeczywisty, improwizowany i spontaniczny eksperyment, mający odpowiedzieć na pytanie o granice między zabawą a sztuką, między teatrem „zawodowym” a „amatorskim”. W zasadzie nikt chętny do spróbowania własnych sił nie został odprawiony. Stąd aktorzy, przygotowując się do roli, często zmagali się z indywidualnymi problemami takimi jak dykcja, ruch czy trema.

surma sen nocy letniej rudy
Fot. Krzysztof Surma

Mieszany, zawodowo – amatorski zespół stanął przed niełatwym zadaniem przebrnięcia przez skomplikowany tekst, przepełniony mitologicznymi odniesieniami i archaiczną polszczyzną Koźmiana. Mimo niedoskonałości, właśnie to tłumaczenie zostało wybrane przez reżysera. Dodatkowym utrudnieniem są zapewne postawione przed zespołem zadania aktorskie, które są nowatorskie w stosunku do tradycji inscenizacyjnych. Oberon i Tytania – grani przez dwie aktorki, wymieniające się osobowościami, trupa aktorska grana, a w zasadzie animowana przez jednego aktora, jedna Rusałka jako “przedstawicielka” świata fantastycznego, Hermia grana przez mężczyznę i Lizander przez kobietę. To dodatkowe zadania formalne, mające nieco zmienić charakter całości, która mimo tego dość wiernie podąża za duchem dramatu.

gogol 1 sen nocy letniej rudy
Fot. Magdalena Gogół

Zapowiada się niezwykły, wiosenny wieczór. Premiera „Snu nocy letniej” w Amfiteatrze Buk 5 kwietnia o godzinie 19:00. Pierwsze wystawienie będzie podstawą do dalszej pracy nad spektaklem. Z elementów, które się nie sprawdzą, reżyser zrezygnuje i zapewne doda wiele nowych. W zamyśle rudzki „Sen nocy letniej” ma stać się pełnowartościowym spektaklem, będącym w stałym repertuarze ECDT. Publiczność, która przybędzie 5 kwietnia, będzie miała okazję oglądania ewolucji spektaklu, co jest możliwością bardzo rzadką.

Projekt Rudy plays Shakespeare
“Sen nocy letniej”

Reżyseria: Dariusz Jezierski

Występują: Magdalena Gogół, Agata Klimek, Jolanta Sobik-Szymura, Anna Maksym, Agata Środa, Katarzyna Sowińska, Arkadiusz Bizok, Patryk Strojeswski, Krzysztof Surma, Damian Krzyśka, Robert Pietrzela, Jakub Łasut

Premiera 5 kwietnia o godz. 19:00 w Amfiteatrze Buk (Rudy, ul. Brzozowa 37)

Bilety w cenie 30 zł do kupienia przez [email protected]

patronat medialny

/publ. c/

Szczegóły

Data:
5 kwietnia 2019
Czas:
19:00
Koszt:
30zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Amfiteatr Buk w Rudach
Brzozowa 37
Rudy, śląskie 47-430 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/amfiteatrBUK

– reklama –