Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Spontaniczne ekspresje” – wernisaż wystawy na Zamku już 18 czerwca

18 czerwca 2018 17:00 - 19:00

Racibórz: "Spontaniczne ekspresje" - wernisaż wystawy na Zamku Piastowskim

Prezentowane na ekspozycji prace są efektem aktywności dzieci i młodzieży podczas warsztatów malarstwa i rysunku prowadzonych w Pracowni Evolutio.

– Zamek Piastowski w Raciborzu i Pracownia EVOLUTIO zapraszają na Finał III i IV Cyklu Warsztatów dla Dzieci i Młodzieży, które odbywały się od października 2017 do maja 2018 r. – zachęca Mariola Jakacka, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

– Na wystawie będzie można zobaczyć prace dzieci i młodzieży, efekt ich twórczych poszukiwań, odkryć, a przede wszystkim zabawy. Podczas oglądania zachęcamy do wyjścia poza ramy umysłu, poza oczekiwania i ocenę, a tym samym otwarcie się na tych młodych artystów. Artystów, którymi gdzieś w głębi wszyscy jesteśmy. Być może każdy znajdzie tam jakąś cząstkę siebie – mówi prowadząca warsztaty malarstwa i rysunku Violetta Larysz-Wołek.

– Warsztaty prowadzone w EVOLUTIO, wspierające rozwój młodych ludzi, łączą ruch i ekspresję manualną. Prowadzone są autorską metodą dance&image® (taniec&obraz), która powstała na bazie wieloletniego doświadczenia w dziedzinie rozwoju osobistego. Dzieci w naturalny sposób wykorzystują ruch jako środek wyrazu, a muzyka, taniec i ruch pomaga w budowaniu kontaktu z własnym ciałem i pogłębianiu jego świadomości, co skutkuje lepszą relacją z samym sobą, z rówieśnikami i z otoczeniem. Bardzo ważną częścią warsztatów jest odkrywanie i uruchamianie twórczego potencjału, uwrażliwianie na obcowanie z twórczością innych, odejście od oceny i krytyki, a przez to większe otwarcie na siebie samego i drugiego człowieka – dodaje Violetta Larysz-Wołek.

Początek wernisażu zaplanowano na godz. 17:00. Wstęp jest wolny.

publ. /k/

Szczegóły

Data:
18 czerwca 2018
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , ,

Miejsce

Zamek Piastowski w Raciborzu
ul. Zamkowa 2
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
Telefon:
32 414 02 33
Strona internetowa:
http://www.zamekpiastowski.pl

– reklama –