Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki w raciborskiej bibliotece 20 i 28 sierpnia

20 sierpnia 2020 - 28 sierpnia 2020

| Darmowy
dkk biblioteka raciborz

Dyskusyjne Kluby Książki dla dorosłych i młodzieży funkcjonujące w raciborskiej bibliotece wznawiają działalność.

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników książek. Działające w raciborskiej bibliotece Dyskusyjne Kluby Książki wracają po dłuższej przerwie. Pierwsze spotkanie poświęcone książce „Drach” Szczepana Twardocha zaplanowano na 20 sierpnia. Z kolei młodzież spotka się 28 sierpnia, aby omówić powieść „Zimowe zaręczyny” Christelle Dabos.

Dyskusyjny Klub Książki
20 sierpnia, godz. 16.30
Lektura: „Drach” Szczepan Twardoch
Drach wie. Wraz z kilkuletnim Josefem przygląda się świniobiciu. Jest październikowy poranek 1906 roku i, choć chłopiec nie ma o tym pojęcia, ryk zarzynanego zwierzęcia oraz smak wusztzupy powrócą do niego kilkanaście lat później, gdy po zakończeniu wojny będzie powracał na Śląsk. Nikodem nigdy nie był w wojsku. Jest za to wziętym architektem. Z poprzedniego związku ma pięcioletnią córkę, a po samochodowym wypadku bliznę nad lewym uchem. Właśnie rozstaje się z żoną, by ułożyć sobie życie z inną. Drach jest jednak świadomy, że dziewczyna coraz bardziej wymyka się mężczyźnie. [Źródło: www.empik.com]

Szczepan Twardoch to śląski pisarz i publicysta. Z wykształcenia jest socjologiem. Za powieść „Drach” otrzymał Nagrodę Fundacji im. Kościelskich, powieść była również nominowana do Nagrody Literackiej Nike.

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży
28 sierpnia, godz. 16.00
Lektura: „Zimowe zaręczyny” Christelle Dabos
Ofelia skrywa za starym szalikiem i okularami krótkowidza nietypowe dary: potrafi czytać przeszłość przedmiotów oraz przechodzić przez lustra. Spokojne życie, które wiedzie na rodzinnej arce – Animie, zmienia się, gdy zostaje zaręczona z tajemniczym mężczyzną – Thornem, należącym do potężnego klanu Smoków. Dziewczyna musi na zawsze opuścić rodzinę i podążyć za narzeczonym do Niebiasta – stolicy odległej, dryfującej w powietrzu arki, zwanej Biegunem. Dlaczego wybór padł właśnie na Ofelię? Czemu musi ukrywać swoją prawdziwą tożsamość? Dziewczyna nieświadomie zostaje wciągnięta w śmiertelnie niebezpieczną intrygę. [Źródło: empik.com]

Spotkania odbędą się w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. W celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego organizatorzy przypominają o konieczności zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia.

oprac. /kp/

Szczegóły

Start:
20 sierpnia 2020
Koniec:
28 sierpnia 2020
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Telefon:
32 415 37 24
Email:
biblrac@poczta.onet.pl
Strona internetowa:
http://www.biblrac.pl

Miejsce

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Kasprowicza 12
Racibórz, Polska
+ Google Map

– reklama –