Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie Marcina Kydryńskiego i koncert Marta Töpferová Latin Trio 15 października

15 października 18:00

Bezpłatnie

Marcin Kydryński to radiowiec, wędrowiec, fotograf, piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Przez ponad 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki.

15 października o godz. 18:00 w RCK RDK odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim. Po nim Raciborskie Centrum Kultury wraz z Marcinem Kydryńskim zaprasza na koncert Marta Töpferová Latin Trio. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł. Honorowane raciborskie karty: Rodzina+, Senior 60+.

Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Przez ponad 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Odszedł w maju 2020 r., w geście protestu przeciwko przejęciu programu przez polityków. Od lipca 2020 r. prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radiu Nowy Świat w godzinach 15:00–17:00.

Od 1992 r. podróżuje po Afryce. Swoje reportaże publikował w „National Geographic”; pierwszy autor i fotograf, jakiemu centrala w Waszyngtonie wydała okładkowy materiał w lokalnej edycji. Od 2010 r. prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich. Uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii za promocję muzyki tego kraju. Od 2011 r. prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów SIESTA w drodze, które nawiązują do jego radiowych audycji. Coroczne płyty „Siesta” stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu. Autor książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999), „Biel. Notatki z Afryki” (2016). W 2013 r. National Geographic opublikował książkę-album „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”, a w 2017 r. w Edipresse Książki – nowe i odświeżone wydanie tytułu. 20 maja 2020 r. ukazała się najnowsza książka pt. „Dal” – efekt czteroletniej pracy nad zbiorem starych fotografii z afrykańskich kolonii.

Koncert Marta Töpferová Latin Trio – na repertuar tria składają się różnobarwne rytmy i style takie jak chilijska cueca, argentyńska chacarera, wenezuelskie joropo oraz wybór oryginalnych piosenek. Unikalny aksamitny głos Marty Töpferovej z własnym akompaniamentem na wenezuelskim cuatro i pekusjinaliach z porywającym akompaniamentem Alejandro Soto Lacoste i Gaby Naase to połączenie, które maluje przed słuchaczami fascynujący muzyczny pejzażu.

Skład zespołu: Marta Töpferová (Czechy) – śpiew, wenezuelskie cuatro, perkusjonalia, Alejandro Soto Lacosta (Chile)- gitary, akordeon, piano, śpiew, Gaba Naas (Argentyna) – gitara, charango, klarnet, perkusja, śpiew.

Marta Töpferová to jedna z najciekawszych wokalistek swego pokolenia. W młodości przez osiem lat śpiewała muzykę klasyczną i ludową w chórach w Czechach i Stanach Zjednoczonych. Po emigracji do Stanów Zjednoczonych w 1987 r. biegle nauczyła się hiszpańskiego i dała się poznać jako charakterystyczna artystka i kompozytorka muzyki latynoamerykańskiej. Londyński „The Times” określił Martę jako jedną z najbardziej urzekających interpretatorek.

fot. Facebook Marcin Kydryński
oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
15 października
Godzina:
18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Adres e-mail:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce wydarzenia

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map

– reklama –