Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie na temat programu „Czyste powietrze” na Zamku Piastowskim w Raciborzu 25 października

25 października 2018 18:00

| Darmowy
Dym

„Czyste powietrze” to rządowy program, którego celem jest ograniczenie emisji szkodliwych pyłów do atmosfery.

25 października o godz. 18:00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się spotkanie przybliżające zainteresowanym program „Czyste powietrze”.

„Czyste powietrze” to rządowy program, którego celem jest ograniczenie emisji szkodliwych pyłów do atmosfery. Zjawisko niskiej emisji zostało zdiagnozowane jako jeden z podstawowych problemów środowiska, z jakimi boryka się nasz kraj, a w szczególności Górny Śląsk.

Racibórz walczy z tym wysoce niekorzystnym zjawiskiem praktycznie od końca lat 90. Od końca ubiegłego stulecia miasto dofinansowuje ze środków własnych oraz korzystając ze środków zewnętrznych (z Unii Europejskiej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) wymianę źródeł ciepła na ekologiczne. Jako jeden z pierwszy Racibórz postawił na dofinansowanie termomodernizacji domów jednorodzinnych.

Obecnie rząd proponuje podobne rozwiązania właśnie w ramach programu „Czyste powietrze”, który zakłada m.in. wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu, docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej) i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Programy te prowadzone są przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
25 października 2018
Czas:
18:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Zamek Piastowski w Raciborzu
ul. Zamkowa 2
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
32 414 02 33
Strona internetowa:
http://www.zamekpiastowski.pl

– reklama –