czwartek, 2 grudnia, 2021

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Navalem w raciborskiej bibliotece 20 października

20 października 18:00

Bezpłatnie

Naval przez czternaście lat służył jako operator w zespole bojowym. Sporą część tego czasu spędził na misjach zagranicznych, biorąc udział w działaniach bojowych na wodach Zatoki Perskiej, Iraku i w Afganistanie.

Naval, urodzony w Raciborzu były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM, mentor i mówca motywacyjny oraz autor ośmiu książek, w których dzieli się swoimi doświadczeniami, będzie gościem raciborskiej biblioteki w środę 20 października o godz. 18:00.

Przez czternaście lat służył jako operator w zespole bojowym. Sporą część tego czasu spędził na misjach zagranicznych, biorąc udział w działaniach bojowych na wodach Zatoki Perskiej, Iraku i w Afganistanie. Zanim przeszedł selekcję do GROM-u, był żołnierzem 1. Pułku Specjalnego, służył w Libanie w misji pokojowej ONZ.

Po zakończeniu kariery w JW GROM, w której przez 16 lat funkcjonował pod pseudonimem Naval, założył firmę Naval Polska, poprzez którą stara się przełożyć na grunt cywilny swoje doświadczenie związane z bezpieczeństwem osób, instytucji oraz strategicznych miejsc w kraju i na świecie. Poza działalnością z zakresu bezpieczeństwa jest wolontariuszem, biegaczem ultra, mówcą motywacyjnym, mentorem – człowiekiem, który stara się zaszczepiać w ludziach pozytywne patrzenie na życie oraz otaczający świat.

Publikuje w czasopismach branżowych, komentuje bieżące wydarzenia z zakresu współczesnych konfliktów międzynarodowych oraz bezpiecznego posługiwania się bronią. Jest autorem ośmiu książek: “Przetrwać Belize”, “Ostatnich gryzą psy”, “Zatoka”, “Camp Pozzi”, „Chłopaki z Marsa”, „Ekstremalny poradnik treningowy”, wspólnie z ps. „Tylutem” „Strzelnica Navala” oraz najnowszej „Świat na celowniku”.

Zajmuje się również innymi ciekawymi projektami. W 2012 r. był jednym z konsultantów gry komputerowej „Medal of Honor: Warfighter”, w której gracze mogą wcielić się w rolę GROMowca. Wystąpił też w roli prowadzącego program „Ekspedycja – odkrywcy drugiej natury” wyprodukowanego dla stacji Discovery Channel Polska.

Za swoją służbę wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi, jakie można otrzymać w Polsce za czyny bojowe poza granicami kraju m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, przyznawanym wybitnie zasłużonym w bojach i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego, przyznawanym za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia, a także Złotą Odznaką GROM-u, która dla żołnierzy JW GROM jest najwyższym zaszczytem.

Czytaj także: Naval. Od spawacza do żołnierza elitarnej jednostki wojskowej

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
20 października
Godzina:
18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Telefon:
32 415 37 24
Adres e-mail:
biblrac@poczta.onet.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Kasprowicza 12
Racibórz,Polska
+ Google Map

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze