Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

„Strach się bać”. Spotkanie online z Marcinem Skrabką 13 października

13 października 18:00

| Darmowy

Czym jest literatura grozy i jakie ma nawiązania w popkulturze? Dlaczego groza przeżywa swój renesans? Raciborska biblioteka zaprasza 13 października na kolejne spotkanie w ramach programu „Kultura w sieci”. Nie tylko dla tych, co lubią się bać.

Lovecraft, Edgar Allan Poe, Stephen King… Strach i lęk są nieodłączną częścią nas, dlatego od zawsze nas fascynują. Czy to stąd bierze się popularność horrorów? Jakie są ich początki? Które teksty należą do najważniejszych? Na spotkaniu „Strach się bać! Słów kilka o literaturze grozy” organizowanym przez raciborską bibliotekę omówiona zostanie klasyka gatunku, ale również nowości wydawnicze na polskim rynku.

Spotkanie poprowadzi Marcin Skrabka – właściciel firmy Goodbooks skupiającej edukatorów zajmujących się podnoszeniem kompetencji kadr kultury, niezależny analityk rynku edukacyjno-wydawniczego, założyciel i współtwórca wydawnictwa Książkowe Klimaty i portalu czeskieklimaty.pl, specjalista w zakresie gamifikowania treści książek jako jednego ze sposobów promocji czytelnictwa wśród najmłodszych pokoleń.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 13 października o godz. 18:00 na platformie Clickmeeting: https://biblrac.clickmeeting.com/strach-sie-bac/register

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

fot. unsplash.com
oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
13 października
Czas:
18:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

– reklama –