Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Szkolenie „Narkotyki i dopalacze zabijają” w Raciborskim Centrum Kultury 20 listopada

20 listopada 2019 16:00

| Darmowy
narkotyki marihuana

Szkolenie przede wszystkim przeznaczone jest dla grona pedagogicznego raciborskich szkół oraz rodziców uczniów.

Raciborscy policjanci zapraszają 20 listopada o godz. 16:00 do Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 na szkolenie. Będzie ono przede wszystkim przeznaczone dla grona pedagogicznego raciborskich szkół oraz rodziców uczniów.

Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu realizuje kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której pomysłodawcą jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kampania opracowana została w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i innych środków psychoaktywnych, tzw. „dopalaczy” , w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.

Zgodnie z przyjętą formułą prowadzonej kampanii, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu w porozumieniu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta w Raciborzu planują przeprowadzić akcję edukacyjno-profilaktyczną, której adresatami będą nie tylko ludzie młodzi bezpośrednio zagrożeni wspomnianym zjawiskiem, ale również ich rodzice oraz nauczyciele i pedagodzy szkół powiatu raciborskiego.

Inauguracją tej akcji będzie szkolenie zaplanowane w RCK. Skierowane jest do grona pedagogicznego raciborskich szkół oraz rodziców uczniów, a gościem będzie dyrektor Fundacji Prolege Marcin Kosmala, wieloletni pracownik Komedy Wojewódzkiej w Opolu, pomysłodawca profilaktycznej walizki narkotykowej, która była jednym z wiodących elementów prowadzonego programu współpracy transgranicznej „Drug Stop” .

Zaplanowane działania honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
20 listopada 2019
Czas:
16:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu
Telefon:
32 459 42 00
Email:
ruch-drogowy@raciborz.ka.policja.gov.pl
Strona internetowa:
http://raciborz.slaska.policja.gov.pl

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map

– reklama –