Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Teatr Melpomeny: „Spektakl za 5 złotych osadzeni w kantorku” w Raciborskim Centrum Kultury 29 listopada

29 listopada 2019 18:30

| 5zł

„Spektakl za 5 złotych osadzeni w kantorku” to wyznanie o własnych, nieulotnych traumach i zobowiązaniach biorących się z modnego, uschematyzowanego „świata klas”.

Teatr Melpomeny i Raciborskie Centrum Kultury zapraszają 29 listopada o godz. 18:30 do RCK RDK (ul. Chopina 21) na przedstawienie pod tytułem „Spektakl za 5 złotych osadzeni w kantorku”.

W kwietniu tego roku grupa teatralna Melpomena zaprezentowała spektakl „Osadzeni” w reżyserii Adrianny Jureczko. Przez miniony czas zespół działający przy Raciborskim Centrum Kultury przeżywa rewolucję i wprowadza nowe zasady gry. Począwszy od zmiany składu uczestników i prowadzącego przez zapoznania się, zrównanie siły aż po perturbacje w warsztacie pracy obecna grupa staje się zupełnie innym tworem.

„Spektakl za 5 złotych osadzeni w kantorku” to wyznanie o własnych, nieulotnych traumach i zobowiązaniach biorących się z modnego, uschematyzowanego „świata klas”. Przepuszczeni przez filtr widzimy ludzi w czystej formie agresji, samotności, martwej zbiorowości. Młodzież staje się kozłem ofiarnym historii. Czy klasyczne rozwiązania to te, które są powszechnie stosowane? Kiedy na styku jednego człowieka i drugiego pojawia się zło? Kiedy piękno i szczęście przytrafia się nam, to czy jednocześnie sprawia ono, że nieświadomie robimy zło? Skąd mowa o ludzkiej ułomności?

Reżyseria: Wojciech St. Kowalski. Obsada: Bartosz Mętel, Oliwia Holzenbach, Wiktoria Śmietana, Zofia Wierzbicka, Karolina Kosik, Wiktoria Strzałkowska, Alicja Lazar, Magdalena Jamuła, Patrycja Mrozik.

Bilet w cenie 5 zł do nabycia w kasach RCK oraz na biletyna.pl/event/view/id/127821. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+, Rodzina+.

osadzeni w kantorku rck

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
29 listopada 2019
Czas:
18:30
Koszt:
5zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Email:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz, Śląskie 47-400 Polska
+ Google Map

– reklama –