Ładowanie Wydarzenia

« All Events

Teatralne odmrażanie w Amfiteatrze Buk od 31 lipca do 30 sierpnia

31 lipca - 31 sierpnia

| 40zł

„Niedźwiedź” i „Oświadczyny”, „Orfeusz”, „Złodziej” czy „Gluck auf!” – to tylko część spektakli, jakie będzie można obejrzeć w Amfiteatrze Buk – w Starym Opactwie w Rudach.

Artyści zgromadzeni wokół Pandemicznej Rezydencji Teatralnej w Buku szykują cały repertuar. Jeśli wszystko się uda, widzowie będą mogli zapoznać się z bardzo interesującymi spektaklami, stanowiącymi próbki bardzo różnych form i tematyki. Obok przeuroczych jednoaktowych komedii Czechowa „Niedźwiedź” i „Oświadczyny” zaprezentowany zostanie dramat Jeana Cocteau „Orfeusz”, będący zupełnie nietypowym rozliczeniem się z tematem śmierci, na podstawie archetypicznego mitu o Orfeuszu i Eurydyce. Po zobaczeniu poruszającego „Złodzieja” Wiesława Myśliwskiego, napisanego w 1970 roku, czekać nas będzie premiera współczesnego tekstu Igora Jarka „Gluck auf!”, stanowiącego swoiste requiem dla przemijającego już Śląska. Tekst ten nabiera szczególnej wymowy w obliczu sytuacji w górnictwie i ciągłej groźby zastosowania drastycznych dla niego decyzji.

Aktorzy będą pracować intensywnie, relaksując się w pięknych, bukowych klimatach. Pierwsza prezentacja odbędzie się już 31 lipca (piątek) o godz. 20:00. Pokazane zostaną dwie komedie Antoniego Czechowa (tytuły wyżej).

Sam spektakl nie będzie jedyną atrakcją wieczoru. Jak inauguracja, to inauguracja! Poprzedzi go krótka prelekcja na temat fenomenu Antoniego Czechowa. Około godz. 17:00 odbędą się warsztaty teatralne, zapoznające chętnych w sposób ogólny z tajnikami aktorskiego rzemiosła. Po spektaklu, ok godz. 21.30, organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na after party przy ognisku.

– Dla koneserów teatru przygotowaliśmy nie lada gratkę! Już 2 sierpnia o godz. 20:00 zaprezentujemy prawie zupełnie w Polsce nieznane miniatury sceniczne Samuela Becketta, pod wspólnym tytułem „Beckettland”, podane w bardzo nietypowy sposób – zapowiadają organizatorzy.

Cały program sierpnia poniżej. Ruszyły rezerwacje na wszystkie propozycje. Spektakle odbędą się w nowej lokalizacji – w Starym Opactwie w Rudach.

31 lipca, godz. 20 – Antoni Czechow „Oświadczyny” i „Niedźwiedź”
2 sierpnia, godz. 20 – Samuel Beckett „Beckettland” – PREMIERA

7 sierpnia, godz. 20 – Wiesław Myśliwski „Złodziej”
9 sierpnia, godz. 20 – Igor Jarek „Gluck auff!” – PREMIERA

14 sierpnia, godz. 20 – Jean Cocteau „Orfeusz” – PREMIERA
16 sierpnia, godz. 20 – Antoni Czechow „Oświadczyny” i „Niedźwiedź”

21 sierpnia, godz. 20 – Wiesław Myśliwski „Złodziej”
23 sierpnia, godz. 20 – Jean Cocteau „Orfeusz”

28 sierpnia, godz. 20 – Igor Jarek „Gluck auff!”
30 sierpnia, godz. 20 – William Shakespeare „Sen nocy letniej” – WZNOWIENIE

Adres: Amfiteatr Buk, ul. Brzozowa 37, Rudy k. Rybnika
Rezerwacja Biletów (40 zł) – [email protected], tel. 793 052 110

oprac. /kp/

Szczegóły

Start:
31 lipca
Koniec:
31 sierpnia
Koszt:
40zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Amfiteatr Buk w Rudach
Telefon:
793 052 110
Email:
amfiteatr.buk@gmail.com
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/amfiteatrBUK/

Miejsce

Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach
Cysterska 4
Rudy, śląskie 47-430 Polska
+ Google Map
Telefon:
32 410 33 11
Strona internetowa:
http://www.rudy-opactwo.pl

– reklama –