poniedziałek, 6 grudnia, 2021

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Tęsknota za normalnością” – finisaż artystycznej akcji w dawnej siedzibie Piastów

25 sierpnia 2020 17:00

W kwietniu Zamek Piastowski w Raciborzu przygotował bardzo ciekawą ofertę dla osób w każdym wieku. Teraz przyszedł czas na jej podsumowanie uroczystym finisażem.

Przypomnijmy, w kwietniu br. na trudny czas zagrożenia epidemiologicznego Zamek Piastowski w Raciborzu przygotował bardzo ciekawą ofertę dla osób w każdym wieku. Była to akcja adresowana do mieszkańców Raciborza i powiatu. Zamknięto wówczas kina, sceny, galerie, muzea – nadzwyczajne działania miały pomóc w walce z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem.

– Do minimum ograniczaliśmy wychodzenie z domu. Wielu zastanawiało się co robić w wolnym czasie? Zaproponowaliśmy, by wziąć do ręki ołówek, kredki, mazaki, plastelinę bądź farbki, kartkę papieru, klej, nożyczki i zobrazować jak Ty odbierasz obecną sytuację, w której wszyscy znaleźliśmy się. Waszym zadaniem było pokazanie obecnej sytuacji. Na prace wykonane w dowolnej technice, np. rysunek, malarstwo, rzeźba, instalacja, wycinanka, kolaż lub inna dowolna forma czekaliśmy do końca kwietnia. Sukcesywnie prezentowaliśmy je na zamkowym Facebooku – wyjaśniają inicjatorzy akcji.

Nagrodą za udział w akcji jest wspólna wystawa. – W sali kryształowej Zamku Piastowskiego w Raciborzu zorganizujemy uroczysty finisaż wykonanych przez Was prac oraz zaprezentujemy autorów szerszej publiczności. Spędzony wspólnie czas umili nam smaczna kawa osłodzona pysznymi ciasteczkami. Na to wydarzenie zapraszamy we wtorek 25 sierpnia o godz. 17.00, wstęp bezpłatny – zapraszają organizatorzy.

Tęsknota za normalnością

 

/oprac. c/

Szczegóły

Data:
25 sierpnia 2020
Godzina:
17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Zamek Piastowski w Raciborzu
ul. Zamkowa 2
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
Telefon:
32 414 02 33
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze