Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tydzień Bibliotek w Raciborzu 8-15 maja

8 maja - 15 maja

Darmowy

Z okazji Tygodnia Bibliotek MiPBP w Raciborzu przygotowała różnorodne atrakcje dla czytelników w każdym wieku.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek przebiega pod nazwą „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Z tej okazji w bibliotece w Raciborzu znaleźć można nie tylko książki na każdą okazję, ale również wiele specjalnie przygotowanych dla czytelników atrakcji.

Na rozpoczęcie Tygodnia Bibliotek 8 maja w bibliotecznej galerii Gawra zawisła otwarta do zwiedzania wystawa fotografii „Ziemia Święta w obiektywie Stanisława Ligonia”. Wystawę można oglądać do 28 maja. Czytaj więcej: Ziemia Święta w obiektywie Stanisława Ligonia – wystawa w raciborskiej bibliotece

Przez cały tydzień bibliotekarze zapraszają młodzież oraz dzieci z rodzicami do udziału w  zagadkowej grze terenowej „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Więcej na: „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Zagadkowa gra plenerowa w Raciborzu 10-14 maja. W Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Eureka najmłodsi czytelnicy mogą również odebrać specjalny zestaw kreatywny „Pomysł na…” do wykonania samemu w domu.

11 maja o godz. 16:00 odbędzie się specjalne spotkanie bibliotecznego Klubu wiedzy o fake newsach pn. „Sprawdzam – między prawdą a postprawdą”. Szczegóły: Klub Wiedzy w raciborskiej bibliotece. Między prawdą a postprawdą.

W czwartek 13 maja w Filii nr 3 w Ocicach odbędą się warsztaty fotograficzne dla najmłodszych, a w piątek, 14 maja o godz. 11:00 – spacer historycznymi śladami Filii nr 8 w dzielnicy „Nowe Zagrody”.

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek, w sobotę 15 maja o godzinie 10.00, bibliotekarze zapraszają na rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”, który przebiegnie trasą raciborskich filii bibliotecznych i zakończy się wspólnym grillowaniem przy Filii nr 10 w Markowicach.

oprac. /kp/

Szczegóły

Start:
8 maja
Koniec:
15 maja
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Telefon:
32 415 37 24
Email:
biblrac@poczta.onet.pl
Strona internetowa:
http://www.biblrac.pl

– reklama –