Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

VII Spotkanie z Afryką w kościele NSPJ 23 czerwca

23 czerwca 2019 15:00

| Darmowy
mlodzi dla kamerunu

Celem festynu jest zgromadzenie środków finansowych na wsparcie budowy dalszej części kompleksu edukacyjnego w Baffoussam.

Projekt Młodzi dla Kamerunu zaprasza na VII Spotkanie z Afryką, które odbędzie się przy Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu w niedzielę, 23 czerwca. W programie koncerty Midraszowego Teatru Żydowskiego oraz Składu Raciborskich Wieczorów Uwielbienia. Będzie okazja do posłuchania świadectwa diakona Rudolfa Wilczka, którego zaangażowanie misyjne sięga aż po Indie, Boliwię czy Papuę-Nową Gwineę. Na pogadankach misyjnych usłyszeć będzie można również kleryka z Togo Romualda Mozou, który od 2018 r. jest w Parafii NSPJ w Raciborzu i w tym mieście uczy się języka polskiego. Punktem centralnym spotkania będzie uroczysta Eucharystia.

Imprezie towarzyszyć będzie wioska misyjna, w której znajdzie się: kącik misyjny, gry i zabawy dla dzieci, „dycha na misje” (której celem jest wspólne tworzenie różańców), bańki mydlane, malowanie buziek, zaplatanie warkoczyków, granie na bębenkach, dmuchany zamek, sklepik, kawiarenka ze słodkościami, stanowisko grillowe, warsztaty malowania, fotobudka, wata cukrowa ks. Adama oraz Lody Mistrzowskie – naturalnie dobre „Szypuła”. Na koniec można bedzie obejrzeć film pt. „Helenka” opowiadający o 26-letniej świeckiej misjonarce, która pojechała do Boliwii opiekować się dziećmi w Ochronce prowadzonej przez siostry Służebniczki. Tam została zamordowana. Śp. Helena Kmieć uczestniczyła w III Spotkaniu z Afryką.

Celem festynu jest zgromadzenie środków finansowych na wsparcie budowy dalszej części kompleksu edukacyjnego w Baffoussam.

Plan wydarzenia:
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
15:20 Występ Midraszowego Teatru Żydowskiego – Robert Urbanowski i Nikita Peterson
16:20 Pogadanki misyjne: diakon Rudolf Wilczek i kleryk Romuald Mozou
17:00 Koncert Składu Raciborskich Wieczorów Uwielbienia
18:00 Eucharystia
19:00 Film pt. „Helenka”

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
23 czerwca 2019
Czas:
15:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1223722381123725/

Miejsce

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu
Warszawska 29
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
32 415 31 20
Strona internetowa:
www.nspjraciborz.pl

– reklama –