poniedziałek, 24 stycznia, 2022

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

W punkt: Rozmowa z Markiem Rapnickim w DK Strzecha 2 grudnia

2 grudnia 2021 18:00

Bezpłatnie

Gościem wieczoru będzie Marek Rapnicki w rozmowie z Robertem Myśliwym. Jak zwykle muzycznie towarzyszyć przybyłym będzie muzyka z płyt winylowych.

2 grudnia o godz. 18:00 w saloniku artystycznym w RCK DK Strzecha przy ul. Londzina 38 będzie miała miejsce kolejna odsłona cyklu „W punkt!”, który jest miejscem prezentacji twórców sztuki i literatury oraz rozmów o ich twórczości. – „W punkt!” to salon artystyczny, ale także przytulny dom. Dom – kultury – której nam wszystkim tak bardzo potrzeba! – podkreśla RCK. Gościem wieczoru będzie Marek Rapnicki w rozmowie z Robertem Myśliwym. Jak zwykle muzycznie towarzyszyć przybyłym będzie muzyka z płyt winylowych pod czułym przewodnictwem Janusza Rzodeczki.

Marek Rapnicki urodził się w 1955 r. w Lublinie, lata szkolne i studenckie spędził w Świdniku, od 1980 r. mieszka w Raciborzu; niepraktykujący archeolog, animator kultury, poeta publicysta: wydał kilka tomików wierszy, ostatnio „Pan Amo prosi o głos” (Lublin 2020), który znalazł się w szerokim finale Nagrody Poetyckiej ORFEUSZ 2020 oraz otrzymał wyróżnienie w Konkursie Literackim im. Ks. Jana Twardowskiego 2020 oraz „Nieświęta ziemia” (Sopot 2021). Pilny czytelnik Wojtyły, Schelera i Gabriela Marcela; słucha klasyki, progresywnego rocka i jazzu, poza tym woli ciszę najlepiej ze skowronkiem albo w lesie; uważa, że najpiękniejsze parki to cmentarze; swoje serce dzieli pomiędzy Italię i brzeg Morza Bałtyckiego. Na bezludną wyspę zabrałby Herberta, Miłosza, Rilkego, „Miłość w czasach zarazy”, „Nad Niemnem”, „Wilka stepowego” oraz „Pod wulkanem”, „Erbarme Dich” Bacha, „Benefit” Jethro Tull i „Dance me” Cohena oraz wszystkie filmy z Romy Schneider.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
2 grudnia 2021
Godzina:
18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Adres e-mail:
rck@rck.com.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze