Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty poloneza w DK Strzecha 22 października

22 października 17:00

ZPiT Strzecha

W czasie zajęć uczestnicy będą zgłębiać tajniki jednego z najbardziej rozpoznawalnych tańców narodowych – poloneza.

Stowarzyszenie Wspierania ZPiT Strzecha Strzechowianie zaprasza do udziału w szeregu warsztatów w związku z realizacją projektu „Nasze – najlepsze” dofinansowanego przez Urząd Miasta Racibórz z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

– Zapraszamy na pierwsze warsztaty pt. „Już niedługo, w karnawale czas na bale!”. W czasie jego trwania będziemy zgłębiać tajniki jednego z najbardziej rozpoznawalnych tańców narodowych – poloneza. W czasie zajęć skupimy się na poprawności kroku podstawowego, ujęciach w parze oraz na figurach parowo-zespołowych. Szczególna uwaga zostanie zwrócona również na poszczególne etapy budowania choreografii oraz konsultacje dotyczące układania poloneza, którym rozpoczyna się każdy bal maturalny. Każdy uczestnik otrzyma materiały edukacyjne oraz świadectwo uczestniczenia w warsztatach – zachęcają organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się 22 października w godz. 17:00-18:30 w RCK DK Strzecha na ul. Londzina 38. Jest przeznaczone jest dla uczniów klas ósmych, szkół średnich (szczególnie maturzystów) oraz nauczycieli każdego stopnia edukacji i sympatyków polskich tańców narodowych.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem: 667 239 846 oraz mailowo: [email protected]

Prowadząca – mgr Aleksandra Wengierska, pedagog, terapeuta pedagogiczny, absolwentka Dwuletniego Studium Tańca z zakresu Tańca Ludowego organizowanego przez NCK w Krakowie pod auspicjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Rzeszowiskim o specjalizacji Prowadzenie Zespołów Tanecznych – Taniec Polski. Na co dzień kierownik ZPiT Strzecha im. Joli Rymszy działającego w RCK.

Partner projektu – Raciborskie Centrum Kultury, Zespół Pieśni i Tańca Strzecha im. Joli Rymszy.

fot. ZPiT Strzecha
oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
22 października
Czas:
17:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Email:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce

Dom Kultury Strzecha w Raciborzu
Londzina 38
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
Telefon:
32 415 32 14
Strona internetowa:
http://rck.com.pl

– reklama –