Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Warsztaty wikliniarskie w Gminny Centrum Kultury w Nędzy 4 grudnia

4 grudnia 16:00

Podczas zajęć uczestnicy wykonają własnoręcznie ozdoby nawiązujące do okresu świąt Bożego Narodzenia: gwiazdki, wianki, choinki czy świeczniki.

Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu „Babska sprawa”, które odbędą się 4 grudnia o godz. 16:00 w siedzibie GCK przy ul. Strażackiej 2 w Nędzy. Będą to warsztaty w zakresie form dekoracyjnych z wikliny i materiałów naturalnych. Podczas zajęć uczestnicy wykonają własnoręcznie ozdoby nawiązujące do okresu świąt Bożego Narodzenia, tj. gwiazdki, wianki, choinki, świeczniki. – Zachęcamy pańtwa do skorzystania z naszej oferty, obiecując, że dołożymy wszelkich starań, aby nasze spotkanie miało wyjątkową atmosferę i było prawdziwą przyjemnością – zachęca GCK. Zapisy telefonicznie pod nr 506 141 501.

Warsztaty poprowadzi Dobrawa Skonieczna-Gawlik – etnolog, etnograf, kustosz. Od 2006 r. prowadzi zajęcia, warsztaty i pokazy wikliniarskie, a także badania etnograficzne związane z plecionkarstwem, przygotowuje artykuły związane z historią i współczesnym obrazem plecionkarstwa polskiego. Od 2007 r. bierze udział w Ogólnopolskich Plenerach Wikliniarskich organizowanych przez Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu, Światowym Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu oraz Ogólnopolskim Konkursie Plecionkarskim im. Jana Bartosiewicza. Wykonane prace poplenerowe (według projektów Bartosza Gawlika) znajdują się w zbiorach Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu, eksponowane są na wielu wystawach w całej Polsce znajdują się także w kolekcjach prywatnych. W 2017 r. praca wykonana według projektu Bartosza Gawlika zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plecionkarskim im. Jana Bartosiewicza Nowym Tomyślu. W roku bieżącym wraz z Bartoszem Gawlikiem (praca zespołowa) otrzymała srebrny medal w I Mistrzostwach w Wyplataniu Nowy Tomyśl 2018 w kategorii „Abstrakcyjna forma dekoracyjna”.

„Babska Sprawa” to cykl spotkań twórczych i rozwojowych dla kobiet, podczas których w atmosferze zaufania i spokoju, przy dobrej muzyce i herbacie, pod okiem fantastycznych instruktorów, można oddać się rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań, pogłębić swoją wiedzę na różne tematy, czy po prostu kreatywnie i bezstresowo spędzić wolny czas. Spotkania kierowane są przede wszystkim do kobiet, które czują, że w natłoku codziennych spraw i obowiązków często zapominają o sobie, które chciałyby odkryć w sobie nowe talenty, rozwinąć swój potencjał lub potrzebują wyrwać się choć na chwilę z domu i pobyć w dobrym towarzystwie.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
4 grudnia
Godzina:
16:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Gminne Centrum Kultury w Nędzy
Telefon:
32 410 47 70
Adres e-mail:
centrum.nedza@gmail.com
Strona internetowa:
http://kulturanedza.blogspot.com

Miejsce wydarzenia

Gminne Centrum Kultury w Nędzy
Strażacka 2
Nędza,śląskie47-440Polska
+ Google Map
Telefon:
32 410 47 70
Strona internetowa:
http://kulturanedza.blogspot.com

– reklama –