Ładowanie Wydarzenia

« All Events

Warsztaty zakładania łąk kwietnych i budowy domków dla owadów w Raciborzu 20 października

20 października

laka kwietna raciborz

Miasto Racibórz z Fundacją Łąka zaprasza na warsztaty edukacyjne dotyczące zakładania łąk kwietnych i budowy domków dla owadów.

Łąki kwietne – nawilżają powietrze, absorbują zanieczyszczenia, ochładzają i spulchniają glebę sprawiając, że woda deszczowa wnika łatwiej i zostaje na dłużej. W porównaniu do tradycyjnego trawnika rzadziej trzeba je kosić, a to oznacza mniej spalin. To tylko kilka spośród wielu korzyści płynących z zakładania w miastach łąk kwietnych. Korzyści, z których czerpie także Racibórz.

W naszym mieście już od jakiegoś czasu wypracowywane są korzystniejsze rozwiązania dla raciborskiej zieleni. Sukcesywnie przygotowywane są nowe tereny pod łąki kwietne m.in. na Ostrogu, w okolicach Czarnego Placu i fragmentach trawników wzdłuż ul. Armii Krajowej oraz ulicy 1 Maja – tam, gdzie nie ma to wpływu na bezpieczeństwo ruchu kołowego. Celowym zabiegiem służb komunalnych jest także omijanie przy koszeniu fragmentów na których kwitną maki czy pola rumianku, właśnie z uwagi na właściwości takich łąk.

– Pora na kolejny krok. Razem z Fundacją Łąka zapraszamy na warsztaty edukacyjne dotyczące zakładania łąk kwietnych i budowy domków dla owadów. Liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmujemy drogą elektroniczną pod adresem: [email protected] – zaprasza raciborski magistrat.

Warsztaty odbędą się 20 października na terenie zielonym przy cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej przy ul. Reymonta w Raciborzu.

Więcej o łąkach kwietnych na laka.org.pl.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
20 października
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

– reklama –