Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy malarstwa Anny Żychskiej w raciborskiej bibliotece 25 września

25 września 16:00

Bezpłatnie

W bibliotecznej Galerii Gawra będzie miała miejsce wystawa, podczas której można zobaczyć, a nawet zakupić wybrane obrazy. Pierwszy od czasu pandemii wernisaż z udziałem artystki i publiczności odbędzie się w sobotę.

W najbliższą sobotę 25 września o godz. 16:00 w Galerii Gawra w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu odbędzie się wernisaż pierwszej wystawy pochodzącej z Raciborza artystki Anny Żychskiej.

Anna „Hanka” Żychska urodziła się w Raciborzu 26.09.1962 roku. Jest absolwentką I LO w Raciborzu, a studia magisterskie ukończyła na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W czasach szkolnych i studenckich była aktywna w wielu dziedzinach. Brała udział w wydarzeniach sportowych, śpiewała w zespole muzycznym Septyma, w chórze Strzecha oraz była finalistką konkursu Miss Polonia 1986 roku. Po wielu latach działalności w biznesie w 2019 roku wróciła do „korzeni” i to tutaj po latach odświeżyła przyjaźnie, odwiedza i podziwia „stare kąty”, ale co najważniejsze, w Raciborzu odkryła swoją pasję, jaką stało się malowanie obrazów.

Jest samoukiem. Za pomocą szpachelek, pędzli i farb akrylowych wyraża swoje emocje kolorami, strukturami i różnymi technikami. Bardzo różnorodna twórczość artystki wpisuje się w szeroki nurt malarstwa współczesnego. Jej jakże różne obrazy, głównie abstrakcje, można zobaczyć na Instagramie „anmazys”, w grupach na Fb „Malarze amatorzy” oraz „Iluminatornia” z Krakowa. Wiele prac autorki znajduje nabywców wśród prywatnych kolekcjonerów. Niektóre ze swoich prac autorka przekazała na aukcje charytatywne.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
25 września
Godzina:
16:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Telefon:
32 415 37 24
Adres e-mail:
biblrac@poczta.onet.pl
Strona internetowa:
http://www.biblrac.pl

Miejsce wydarzenia

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Kasprowicza 12
Racibórz,Polska
+ Google Map

– reklama –