Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Wieczór poezji Katarzyny Rybińskiej w raciborskiej bibliotece 27 lutego

27 lutego 18:00

| Darmowy

MiPBP zaprasza na wieczór poezji Katarzyny Rybińskiej – autorki debiutanckiego tomu wierszy „Prefabrykaty”, na co dzień wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu zaprasza na wieczór poezji Katarzyny Rybińskiej – autorki debiutanckiego tomu wierszy „Prefabrykaty”, na co dzień wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Katarzyna Rybińska – studiowała filologię rosyjską na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła studia w zakresie języka angielskiego o specjalizacji lingwistyka stosowana. Tytuł doktora nauk humanistycznych z dziedziny literaturoznawstwa otrzymała na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego w 2006 roku. W latach 2006-2012 pracowała w Zakładzie Dydaktyki w Instytucie Filologii Słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2006 roku jest wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Opublikowała szereg artykułów naukowych oraz książkę pt. „Koncepcja „gry umysłu” w prozie Andrieja Biełego i Jamesa Joyce’a” (2007, Wrocław). Interesuje się sztuką, mistyką chrześcijańską, filozofią, dziennikami z podróży oraz poezją współczesną. „Prefabrykaty” są jej debiutem poetyckim. W swojej twórczości lubi eksperymentować i dąży do tego, aby jedna myśl zawsze wyjaśniała bądź pogłębiała inną.

Podczas wieczoru ja liryczne autorki zredefiniuje, scali i zestawi ze sobą treści dawno już spisane; nałoży własne odczucia widzenia tego, co zostało przez kogoś innego utrwalone na papierze, drewnie, płótnie, kliszy, taśmie, scenie. Ogólnie rzecz ujmując, od „Prefabrykatów” każdy może oczekiwać Arystotelesowskiej entelechii, czegoś ucelowionego, co nadaje zestawionym ze sobą elementom specyficzną jedność.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
27 lutego
Czas:
18:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Telefon:
32 415 37 24
Email:
biblrac@poczta.onet.pl
Strona internetowa:
http://www.biblrac.pl

Miejsce

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Kasprowicza 12
Racibórz,Polska
+ Google Map

– reklama –