Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wieczór przy świecach: Koncert zespołu Frele w Tworkowie 22 października

22 października 18:00

Bezpłatnie

Wystąpi grupa Frele – trzy wokalistki, które zdobyły popularność, śpiewając covery światowych przebojów w języku śląskim.

22 października o godz. 18:00 w Centrum Kultury w Tworkowie w ramach „Wieczoru przy świecach” odbędzie się koncert zespołu Frele. Wstęp wolny.

Frele to trzy wokalistki: Marcelina Bednarska, Marta Skiba i Magdalena Janoszka, które zdobyły popularność, śpiewając covery światowych przebojów w języku śląskim. Powstanie grupy jest efektem spontanicznego żartu, choć wokalistki śpiewały ze sobą już od paru lat w różnych projektach muzycznych. W lutym 2017 r. opublikowały na Facebooku parodię utworu „Hello” Adele z tekstem w gwarze śląskiej. Film stał się viralem i w szybkim czasie przekroczył liczbę dwóch milionów odsłon, co skłoniło wokalistki do publikowania co parę miesięcy nowego coveru z parodystycznym tekstem w gwarze śląskiej. Kolejnym viralem okazała się parodia „Despacito” Luisa Fonsi o tytule „Dejta Cicho”. 1 grudnia 2017 r. Frele wydały debiutancką płytę „Na Cydyjce” zawierającą wszystkie zrealizowane przez nie opracowania coverów w gwarze śląskiej. Kolejna, autorska płyta „Hehe” zawiera 12 kompozycji, w tym dwie w języku śląskim. Teraz grupa rozpoczęła cykl „Tanie piosenki”, w którym planuje wypuszczać do sieci proste, domowe melodie.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
22 października
Godzina:
18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach z/s w Tworkowie
Telefon:
32 419 62 87
Adres e-mail:
gzoksit@krzyzanowice.pl
Strona internetowa:
http://www.krzyzanowice.pl

Miejsce wydarzenia

Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach z/s w Tworkowie
Zamkowa 48
Tworków,śląskiePolska
+ Google Map

– reklama –