piątek, 21 stycznia, 2022

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Wielkie, gorące, szybkie PUFF”. Spektakl dla dzieci w Raciborskim Centrum Kultury 17 października

17 października 2021 17:00

10zł – 20zł

Trudne pytania na temat kosmosu i jeszcze trudniejsze odpowiedzi okazują się w pełnej humoru inscenizacji fascynujące, zabawne i zrozumiałe nawet dla tych, którzy nigdy nie interesowali się astrofizyką.

17 października o godz. 17:00 Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl dla dzieci „Wielkie, gorące, szybkie PUFF” w wykonaniu Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum na podstawie książki Bogusia Janiszewskiego „Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią” z drobną domieszką „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i jeszcze drobniejszą domieszką tekstów Pawła Chomczyka. Bilety w cenie: 10 zł (dzieci) i 20 zł (dorośli) do nabycia w kasie RCK RDK przy ul. Chopina 21 lub online https://biletyna.pl/event/view/id/197868. Honorowane karty: Senior 60+ i Rodzina+.

W jaki sposób powstał wszechświat i czy kiedyś przestanie istnieć? Co było przedtem, a co stanie się potem? Czym są czarne dziury, skąd wzięła się Ziemia i jak wygląda życie gwiazdy? Co zrobić z czasem, którego nie ma i czym była nicość? Dlaczego protony i elektrony szalały na „imprezie narodzinowej wszechświata” i jakie były tego konsekwencje? No i co z tym czwartym wymiarem?! Trudne pytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi okazują się w pełnej humoru inscenizacji – zrealizowanej częściowo w konwencji teatru w teatrze – fascynujące, zabawne i zrozumiałe nawet dla tych, którzy nigdy nie interesowali się astrofizyką. Jak mówi jeden z bohaterów, kosmiczna rozróba trwa na całego, a scena pełna jest wektorów i pracząstek, aktorskiej energii oraz ożywionych form. Teatralną adaptację książki Bogusia Janiszewskiego warto polecić zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Inscenizacja otrzymała nominację do nagrody teatralnej Złota Maska 2020 w województwie śląskim w kategorii spektakl dla młodych widzów.

Adaptacja i reżyseria: Paweł Chomczyk
Scenografia: Małgorzata Tarasewicz-Wosik
Muzyka: Jerzy Bielski
Przygotowanie wokalne: Dorota Dakszewicz
Asystent reżysera: Michał Skiba
Prapremiera online: 6 grudnia 2020
Prapremiera 17 czerwca 2021
Czas trwania: 60 minut
Dla widza: od 8 lat

Aktorzy: Krystyna Nowińska, Ewa Reymann, Michał Skiba, Bartosz Socha ze specjalnym udziałem autora Bogusia Janiszewskiego oraz reżysera Pawła Chomczyka. Głosy dzieci: Tymon Chomczyk, Krystian Chomczyk. W spektaklu wykorzystano utwór „Life” (corporate) Infraction Audio www.inaudio.org.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
17 października 2021
Godzina:
17:00
Koszt:
10zł – 20zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Adres e-mail:
rck@rck.com.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze