Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

Wręczenie medali im. Ks. Stefana Pieczki i koncert Olgi Szomańskiej w Raciborskim Centrum Kultury 14 listopada

14 listopada 19:00

| Darmowy
olga szomanska rck raciborz

Podczas XVIII Dni Księdza Prałata Stefana Pieczki zostaną wręczone medale im. Ks. Stefana Pieczki.

14 listopada o godz. 19:00 w Raciborskim Centrum Kultury wystąpi Olga Szomańska. Koncert odbędzie się w ramach XVIII Dni Księdza Prałata Stefana Pieczki i będzie połączony z galą wręczenia medali im. Ks. Stefana Pieczki. O godz. 18:00 będzie miała miejsce msza św. w kościele WNMP w Raciborzu będzie Msza Św. w intencji ks. Stefana Pieczki i zmarłych członków Kapituły Medalu.

Olga Szomańska to wokalistka, aktorka teatralna, serialowa, filmowa i dubbingowa. Na swoim koncie ma liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach m.in.: w „Miss Saigon” i „Grease” w Teatrze Roma, „Kwiatach we włosach”, „Missa Gospel’s” oraz spektaklach Teatru Rampa, z którym była związana w latach 2003-2015 („Sztukmistrz z Lublina”, „Złota Kaczka”, „Pinokio”, „Pińska Szlachta” i in.). Występowała w musicalu „Legalna blondynka” oraz spektaklu „Rewia Variete” w Krakowskim Teatrze Variete, widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera”, a także w spektaklu dla dzieci „Oku-la-la-ry”.

Obecnie można ją zobaczyć w musicalu „Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz „Czarownice z Eastwick” w Teatrze Syrena w Warszawie. Od kwietnia 2014 roku jest aktorką serialu „M jak Miłość” w roli Marzenki Laskowskiej. Zagrała w filmie “Klechdy” w reż. Pawła Łukomskiego.

Współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratorium „Tu es Petrus” oraz „Siedem Pieśni Marii”, które zdobyły kolejno status: podwójnej diamentowej oraz podwójnej platynowej płyty. Jako pierwsza polska wokalistka wystąpiła w polsko-włoskiej wersji utworu „Vivere” w duecie z Andrea Bocellim podczas koncertu inauguracyjnego programu „ESK Wrocław 2016” na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

W 2011 r. wydała swoją pierwszą solową płytę „Nówka”. W 2013 roku wystąpiła (obok braci Cugowskich oraz Gienka Loski) w trasie koncertowej „Salute to Queen” poświęconej legendarnej grupie Queen. Podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej „Olga Szomańska – Kolędowa” zrealizowano nagranie płyty live, której premiera odbyła się w grudniu 2016 roku. Miesiąc wcześniej ukazał się jej składankowy album „w Duetach” (z udziałem m.in. Janusza Radka, Krzysztofa Kiljańskiego, Mateusza Ziółko). Obecnie trwają nad jej drugim, autorskim albumem. W maju 2018 r. roku zaśpiewała razem z Bobbiem Mc Ferrinem. Związana jest z festiwalem „Nie tylko gospel” im. Włodka Szomańskiego w Mieroszewie.

Laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus”), „Srebrnej Twarzy” VI edycji popularnego programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2017.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
14 listopada
Czas:
19:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1662351013890038/

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Email:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz, Śląskie 47-400 Polska
+ Google Map

– reklama –