Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

Wykład „Dziedziczenie – to warto wiedzieć” w raciborskiej bibliotece 15 marca

15 marca 18:00

| Darmowy

Celem nowego cyklu edukacji prawnej „Mam prawo do…” jest przybliżenie mieszkańcom w przystępny sposób zagadnień prawnych i regulacji mających praktyczne znaczenie w codziennym życiu, sposobu postępowania w sądzie, a także tego, jak sąd funkcjonuje.

Z okazji Dnia Edukacji Prawnej, który obchodzony jest 15 marca, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu oraz Sąd Rejonowy w Raciborzu zapraszają na kolejny wykład z cyklu edukacji prawnej „Mam prawo do…” pt. „Dziedziczenie – to warto wiedzieć”. Odbędzie się on w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 15 marca roku o godz. 18:00.

Celem obchodów Dnia Edukacji Prawnej jest promocja wiedzy o prawie w polskim społeczeństwie. Wykład będzie stanowił praktyczny przewodnik po najistotniejszych zagadnieniach dotyczących dziedziczenia. Podczas wykładu można się będzie dowiedzieć, kto po kim dziedziczy, co zrobić, gdy spadek jest zadłużony długami, jak poprawnie napisać testament, aby był ważny, gdzie przeprowadzić postępowanie spadkowe, jak prawidłowo napisać wniosek do sądu w sprawie spadkowej i jakie dokumenty dołączyć do wniosku.

Wykład poprowadzą: Marzena Korzonek – sędzia cywilny, Prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego i Barbara Gniewek – adwokat specjalizująca się w prawie cywilnym i rodzinnym, absolwentka Wydziału Prawa Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kolejny wykład stanowi realizację programu edukacyjnego Sądu Rejonowego w Raciborzu, który w wyniku zawartego porozumienia jest realizowany we współpracy z MiPBP w Raciborzu. Celem nowego cyklu edukacji prawnej „Mam prawo do…” jest przybliżenie mieszkańcom w przystępny sposób zagadnień prawnych i regulacji mających praktyczne znaczenie w codziennym życiu, sposobu postępowania w sądzie, a także tego, jak sąd funkcjonuje. Kolejne wydarzenia zaplanowane zostały na 26 kwietnia na temat mediacji rówieśniczych, szkolnych i oświatowych oraz na 23 maja w ramach obchodów Dnia Wymiaru Sprawiedliwości.

W ramach obchodów Dnia Edukacji Prawnej 15 marca Sąd Rejonowy w Raciborzu organizuje również wizyty dzieci i młodzieży szkolnej w sądzie. Odbędą się spotkania z sędziami i mediatorami, zaplanowano też udział w rozprawach oraz zwiedzanie budynku sądu. Sąd Rejonowy w Raciborzu umożliwia uczniom szkół średnich udział w programie edukacyjnym Ministerstwa Sprawiedliwości „Dzień z prawem w sądzie”. Szczegółowe informacje na temat inicjatyw Sądu Rejonowego w Raciborzu w tym zakresie znajdują się w dziale „Edukacja prawa” na stronie internetowej sądu raciborz.sr.gov.pl/index.php?id=338.

sad dziedziczenie

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
15 marca
Czas:
18:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizatorzy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Sąd Rejonowy w Raciborzu

Miejsce

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Kasprowicza 12
Racibórz,Polska
+ Google Map

– reklama –