Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Wykład „Konsumencie – nie daj się oszukać” w raciborskiej bibliotece 12 marca ODWOŁANY

12 marca 18:00

| Darmowy

Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się o prawach i obowiązkach konsumenta, umowach na odległość, umowach zawartych pod wpływem błędu czy różnicy między rękojmią a gwarancją.

Z okazji Dnia Edukacji Prawnej, który obchodzony jest 13 marca, Biblioteka Publiczna w Raciborzu oraz Sąd Rejonowy w Raciborzu zapraszają na wykład pt. „Konsumencie – nie daj się oszukać”, który odbędzie się w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 12 marca o godz. 18:00. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się o prawach i obowiązkach konsumenta, umowach na odległość, umowach zawartych pod wpływem błędu czy różnicy między rękojmią a gwarancją. Wykład poprowadzą praktycy: Anna Szukalska – prawnik, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów w Racibórz oraz Bartosz Kunicki – adwokat prowadzący Kancelarię Adwokacką w Raciborzu.

Oprócz tego z okazji Dnia Edukacji Prawnej w Sądzie Rejonowym w Raciborzu odbędą się zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży ze szkół z Raciborza i powiatu, podczas których szczególna uwaga zostanie poświęcona zapobieganiu hejtowi i przedstawieniu jego prawnych konsekwencji. W ramach zajęć uczniowie wezmą udział w rozprawach, zwiedzaniu Sądu, a także rozmowie i spotkaniu z sędzią.

Kolejne spotkanie planowane jest z okazji Dnia Wymiaru Sprawiedliwości w dniach 21-22 maja.

konsumencie

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
12 marca
Czas:
18:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizatorzy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Sąd Rejonowy w Raciborzu

Miejsce

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Kasprowicza 12
Racibórz,Polska
+ Google Map

– reklama –