Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa raciborskich pocztówek w Galerii Obok od 20 listopada

20 listopada 2019 18:00

Darmowy
pocztowki

Na wystawie będzie można oglądać widokówki z ogromnej kolekcji Grzegorza Kołka z Wojnowic.

Galeria Obok po raz kolejny zamieni się w wehikuł czasu. A to za sprawą wystawy raciborskich widokówek pochodzących z ogromnej kolekcji Grzegorza Kołka z Wojnowic. Wernisaż odbędzie się 20 listopada o godz. 18:00 w RCI (ul. Długa 2). Wstęp wolny.

– To właśnie na widokówkach możemy dostrzec zmiany, jakim poddał się nasz kochany Racibórz! Co przybyło, co na przestrzeni lat znikało, jak wyglądały budynki, pomniki, pojazdy, którędy prowadziły drogi, jak wyglądali ludzie, jaka panowała moda na przestrzeni lat… Na widokówkach czas się zatrzymał, a my wciąż zmierzamy naprzód. Warto czasami powrócić pamięcią do czasów, które przeminęły, a my wraz z kolekcjonerem dajemy taką szansę. Wystarczy przyjść! – zachęcają organizatorzy.

Grzegorz Kołek o swojej kolekcji mówi: „Kolekcjonerstwo to moja życiowa pasja. Od dawna zbieram różne walory (filatelistyczne, numizmatyczne, karty telefoniczne, kalendarzyki, papalia… ). Jednak najbardziej upodobałem sobie widokówki i pocztówki tematyczne, które kolekcjonuję od dzieciństwa. Przez ponad 50 lat udało mi się uzbierać ponad 30 000 sztuk ze 176 państw. Odbywało się to głównie poprzez wymianę korespondencyjną. Są to zarówno widokówki starsze, jak i współczesne. Ograniczony przestrzenią na wystawie prezentuję zaledwie część mojej kolekcji”.

pocztowki galeria obok

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
20 listopada 2019
Czas:
18:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Email:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce

Galeria Obok w Raciborzu
Długa 2
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
32 415 72 39
Strona internetowa:
www.rck.com.pl

– reklama –