sobota, 22 stycznia, 2022

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa „Witamy w Nanoświecie” w Muzeum w Raciborzu 23 sierpnia

23 sierpnia 2019 17:00

Bezpłatnie
muzeum raciborz

Podczas oficjalnego otwarcia wystawy będzie obecny pracownik naukowy Zakładu Dydaktyki Chemii UJ, który przybliży tematykę wystawy i całego projektu.

Od 1 sierpnia do końca października w raciborskim Muzeum trwa wystawa pt. „Witamy w nanoświecie”, która jest niecodziennym zdarzeniem w polskich muzeach. Wystawa obejmuje kilkadziesiąt interaktywnych eksponatów naukowych wymyślonych, zaprojektowanych i wykonanych przez uczniów polskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w roku 2015/2016.

884 uczniów i 33 nauczycieli współpracowało z Zakładem Dydaktyki Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, placówkami badawczymi i muzeami. Prowadziło i uczestniczyło w ponad 500 godz. zajęć eksperymentalnych, dyskusjach, w wycieczkach naukowych, wywiadach, poszukiwaniach informacji. W wyniku tych działań powstało 31 szkolnych wystaw interaktywnych. Wszystkie odbywały się w ramach 7 Programu Ramowego Komisji Europejskiej o akronimie IRRESISTIBLE.

Prace wszystkich uczestników projektu najpierw były prezentowane w najstarszym budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnie z ogromnej liczby prac wyłoniono 46 najciekawszych projektów, które weszły w skład wiodącej wystawy. Tematem przewodnim tego projektu są zagadnienia związane z nanotechnologią, jej zastosowaniem wokół nas, zarówno w nauce jak i w życiu codziennym.

Muzeum w Raciborzu prezentuje tę wyjątkową wystawę w dwóch salach ekspozycyjnych w budynku przy ul Gimnazjalnej 1. W sali na piętrze rozmieszczone są stanowiska dotyczące zagadnień prowadzenia odpowiedzialnych badan naukowych i innowacji (RRI). Są to np. eksponaty umożliwiające widzowi wyrażenie swojej opinii na temat 6 kluczowych elementów badań naukowych (wytypowanych przez twórców prac) takich jak: etyka, zaangażowanie, równość płci, kształcenie w zakresie przedmiotów przyrodniczych, nieograniczony dostęp, zarządzanie.

W sali na parterze rozmieszczone są stanowiska, które budują wiedzę na temat pojęcia nanocząstki oraz zastosowania nanotechnologii „wokół nas”, m.in. w medycynie, ochronie środowiska, życiu codziennym.

Wystawa będzie prezentowana w raciborskim muzeum do końca października 2019 r. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się 23 sierpnia o godz. 17:00. W tym dniu w Muzeum w Raciborzu będzie obecny pracownik naukowy Zakładu Dydaktyki Chemii UJ, który przybliży tematykę wystawy i całego projektu.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
23 sierpnia 2019
Godzina:
17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,
https://www.facebook.com/events/722462641548352/

Organizator

Muzeum w Raciborzu
Telefon:
32 415 49 01
Adres e-mail:
muzeum_raciborz@interia.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

Muzeum w Raciborzu
ul. Gimnazjalna 1
Racibórz,
+ Google Map

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze