Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa „Zabytki po konserwacji” w Muzeum w Raciborzu od 23 października

23 października 2020

Nowa wystawa czasowa „Zabytki po konserwacji” prezentuje obiekty, które zostały poddane zabiegom konserwatorskim w latach 2016-2020.

Muzeum w Raciborzu zaprasza do zwiedzania nowej wystawy czasowej. Wystawa czynna od 23 października prezentowana jest w budynku ekspozycyjnym przy ul. Gimnazjalnej 1.

Nowa wystawa czasowa „Zabytki po konserwacji” prezentuje obiekty, które zostały poddane zabiegom konserwatorskim w latach 2016-2020. Ekspozycja składa się z różnorodnych eksponatów – dzieł sztuki (malarstwo i rzeźba), przedmiotów rzemiosła artystycznego, zabytków archeologicznych – głównie ceramiki pradziejowej, średniowiecznej i nowożytnej, muzealiów historycznych – starodruków, dokumentów oraz zabytków etnograficznych – elementów raciborskich strojów ludowych, dzieł sztuki ludowej, dawnych narzędzi rolniczych, a także urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie domowym.

Muzeum w Raciborzu mimo braku własnej pracowni konserwatorskiej od roku 2000 prowadzi stałą, sukcesywną konserwację najcenniejszych i najbardziej zagrożonych zabytków muzealnych. Ta polityka w dziedzinie konserwacji swoich zbiorów niejednokrotnie spotkała się z uznaniem jury Konkursu Marszałka Województwa Śląskiego na Najważniejsze Wydarzenie Roku – Muzeum w Raciborzu wielokrotnie otrzymało nagrody i wyróżnienia w tym konkursie w zakresie „dokonań z dziedziny konserwacji”.

fot. Muzeum w Raciborzu
oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
23 października 2020
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Muzeum w Raciborzu
Telefon:
32 415 49 01
Email:
muzeum_raciborz@interia.pl
Strona internetowa:
http://muzeum.raciborz.pl

Miejsce

Muzeum w Raciborzu
ul. Gimnazjalna 1
Racibórz,
+ Google Map

– reklama –