Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

XX Powiatowy Rajd Rowerowy w Wodzisławiu Śl. już 2 września

2 września 2018

Wodzisław Śląski: XX Powiatowy Rajd Rowerowy

Rajd rowerowy organizowany przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim to jedna z największych imprez rowerowych na Śląsku, w której zazwyczaj bierze udział kilkuset rowerzystów.

W niedzielę, 2 września, odbędzie się kolejna edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego w Wodzisławiu Śląskim. W tym roku, patronat honorowym nad imprezą objął Czesław Lang, były kolarz, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, a obecnie organizator Tour de Pologne.

Jedna z największych imprez rowerowych na Śląsku będzie doskonałą okazją dla miłośników turystyki rowerowej z terenu powiatu wodzisławskiego i okolic do pokonania trasy liczącej 32 kilometry. Impreza rozpocznie się w Wodzisławiu Śląskim. Rowerzyści wyjadą sprzed siedziby ośrodka sportowo-rekreacyjnego Gosław Sport Center o godzinie 11:00, przy czym rejestracja uczestników odbywać się będzie w godzinach 8:10-8:30. Trasa prowadzić będzie przez Czyżowice, Pszów, Rogów, Syrynię, Grabówkę aż do Lubomi, gdzie będzie zlokalizowana meta.

Celem uczestników będzie boisko treningowe LKS Silesia, gdzie planowany na godzinę 15:00 przyjazd zakończy zawody. Jednak nie będzie oznaczał zakończenia całej imprezy, ponieważ tuż po nim odbędzie się festyn przygotowany przez radę sołecką. Na miejscu zaplanowano wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci.

Zgłoszenia udziału w jubileuszowym XX Powiatowym Rajdzie Rowerowym przyjmowane są do 24 sierpnia w następujący sposób:

– telefonicznie – pod numerami tel. 32 412-09-61 oraz 32 412-09-49, w godzinach pracy urzędu,
– osobiście – w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, przy ul. Pszowskiej 92a w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu, III piętro pok. 314, w godzinach pracy urzędu.

Udział w rajdzie jest bezpłatny, a samo wydarzenie nie będzie miał charakteru wyścigu sportowego, a wyłącznie wymiar rekreacyjny. – Z tego powodu zachęcamy do uczestnictwa wszystkich miłośników turystyki rowerowej, bez względu na wiek i kondycję, oraz osoby ceniące sobie aktywny sposób spędzania czasu wolnego z rodziną oraz mieszkańcami powiatu i okolic – zachęcają do udziału w rajdzie jego organizatorzy.

publ. /k/

Szczegóły

Data:
2 września 2018
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

– reklama –