Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zaklęty Łabędź – przedstawienie taneczne na wodzie 30 sierpnia

30 sierpnia 2019 20:30

Warsztaty RCK

Zaklęty łabędź to muzyczno-taneczna wariacja nt. „Jeziora łabędziego”, w której zaprezentowane będą różne style tańca od baletu (tańca klasycznego), przez m.in. Hip-Hop po taniec współczesny.

W projekt zaangażowani są tancerze z Polski i Czech: z Zespołu Tanecznego SKAZA działającego przy Raciborskim Centrum Kultury oraz ze Szkoły Artystycznej z Hlučína. Muzykę do spektaklu tworzy aranżer i kompozytor Tomasz Behra, choreografię: Manuela Krzykała oraz Klára Krejčířová.

Spektakularności wydarzeniu dodaje fakt, że będzie ono prezentowane na wodzie na stawie w Parku im. Miasta Roth oraz na jeziorze w Hlučínie. Tancerze będą tańczyć na specjalnej scenie zanurzonej w wodzie. Spektakl odbędzie się po zmroku, z udziałem pięknej gry świateł oraz przy muzyce wykonywanej na żywo przez zespół lokalnych muzyków. Finał projektu odbędzie się 30 sierpnia w Raciborzu oraz 14 września w Hlučínie. Jest on niezwykle oryginalny i innowacyjny i dlatego też z pewnością przyciągnie nie tylko mieszkańców obu miast, ale również okolic.

Wielki finał projektu nastąpi 30 sierpnia w Parku im. Miasta Roth i 14 września w czeskim Hlučínie.

Projekt polsko-czeski „Zaklęty łabędź – przedstawienie taneczne na wodzie” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”.

Więcej o przygotowaniach do finału: Zaklęty Łabędź, czyli spektakularne widowisko polsko-czeskie

zaklety labedz

/fot. Paweł Okulowski publ. c/

Szczegóły

Data:
30 sierpnia 2019
Czas:
20:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

Park im. Miasta Roth
ul. Opawska
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map

– reklama –