czwartek, 27 stycznia, 2022

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zakończenie sezonu wypraw górskich z PTTK Racibórz w Beskidzie Śląskim 11-12 grudnia

11 grudnia 2021 - 12 grudnia 2021

210zł – 230zł
gory snieg

Zaplanowano wyprawy na Klimczok i Skrzyczne,  a także kulig, poczęstunek i góralską kapelę.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział w Raciborzu zaprasza na zakończenie sezonu wypraw górskich 2021 w Beskidzie Śląskim, które odbędzie się w dniach 11-12 grudnia. W programie: góry, kulig oraz poczęstunek i góralska kapela.

Podczas wyprawy będzie można zdobyć dwa szczyty:
– Klimczok (1117 m n.p.m.) – szczyt górski w północno-wschodniej części Pasma Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Do nazwy szczytu nawiązuje schronisko PTTK Klimczok znajdujące się w odległości 700 m na wschód. Szczyt należący do Diademu Polskich Gór;
– Skrzyczne(1257 m n.p.m.) – najwyższy szczyt w grupie górskiej Beskidu Śląskiego w Zewnętrznych Karpatach Zachodnich w Polsce. Na szczycie znajduje się schronisko PTTK Skrzyczne. Szczyt należy do Korony Gór Polski oraz Diademu Polskich Gór.

– Naszą wyprawę rozpoczniemy w Szczyrku, skąd początkowo będziemy wędrować drogą, a następnie niebieskim szlakiem przez całą naszą wyprawę na szczyt góry Klimczok. Po osiągnięciu szczytu
udamy się dalej niebieskim szlakiem w kierunku schroniska Klimczok. Po około godzinnej przerwie wyruszymy w drogę powrotną do Szczyrku pod ośrodek Beskidek. Długość trasy: ok. 9 km. Suma podejść: ok. 550 m. Po zakwaterowaniu w ośrodku około godziny 15:00 przejedziemy autokarem do Wisły, gdzie będzie czekać na nas gorący posiłek, po którym odbędzie się około godzinny kulig, a po jego zakończeniu odpoczynek przy góralskiej kapeli oraz poczęstunek: pieczona kiełbasa, chleb ze smalecem, itp . Planowany wyjazd do ośrodka około godziny 21:00. W niedzielę po śniadaniu godz. 9:00 (szwedzki stół) i wykwaterowaniu około godziny 10:00 czas wolny do wykorzystania według indywidualnego uznania. Możliwość wejścia z przodownikiem PTTK na Skrzyczne, wjazdu kolejką linową bądź spędzenie czasu wolnego w Szczyrku. Szlaki na Skrzyczne z Szczyrku: 1. Zielony (widokowy) ok. 5.1 km, suma podejść 763 m. 2. Niebieski ok. 3.9 km, suma podejść 724 m. 3. Wjazd kolejką (bilety płatne we własnym zakresie). Wyjazd w drogę powrotną do Raciborza o godzinie 16:00 – zapowiadają organizatorzy.

Szczegóły: Zakończenie sezonu wypraw górskich 2021 w Beskidzie Śląskim

fot. unsplash.com
oprac. /kp/

Szczegóły

Start:
11 grudnia 2021
Koniec:
12 grudnia 2021
Koszt:
210zł – 230zł
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

PTTK Oddział w Raciborzu
Telefon:
32 415 30 93
Adres e-mail:
poczta@raciborz.pttk.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze