Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

Zespół Barwinok w Raciborskim Centrum Kultury 6 lutego

6 lutego 18:00

| 10zł – 15zł

Rewelacyjny zespół ludowy z ukraińskiej Winnicy ponownie zawita do Raciborza.

6 lutego o godz. 18:00 na sali widowiskowej Raciborskiego Domu Kultury przy ul. Chopina 21 wystąpi Barwinok, zespół ludowy z ukraińskiej Winnicy. Będzie to druga wizyta zespołu Barwinok w Raciborzu. Ukraińcy ponownie przyjadą na zaproszenie szefowej Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło, Aldony Krupy-Gawron. Poprzednio gościli w Raciborzu w czerwcu 2018 r. podczas festiwalu „Śląsk – Kraina Wielu Kultur”. Wówczas wywołali ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców i stąd też ponowny ich przyjazd na ziemię raciborską.

Barwinok to najlepszy młodzieżowy zespół na Ukrainie, nagradzany wielokrotnie poza granicami kraju. Ich występy są cenione nie tylko na Ukrainie i w Polsce, ale także w całej Europie. Fantastyczne układy taneczne i niesamowita sprawność młodych tancerzy przeradzają się w niezwykłe widowisko. Młodzi Ukraińcy nie tylko świetnie tańczą, ale też śpiewają. W swoim repertuarze mają także polskie pieśni. Swoje występy urozmaicają także grą na bębnach. Momentami na scenie pojawia się aż 60 tancerzy.

Tancerze z zespołu Raciborzanie należącego do SKZR Źródło dwukrotnie brali udział w festiwalu organizowanym przez Barwinok. Przyjaźń polsko-ukraińska między tymi zespołami nawiązała się w 2016 r. podczas festiwalu w rumuńskim Jassy.

Bilety w cenie 15zł i 10 zł do nabycia w kasach RCK i na stronie www.rck.com.pl. Honorowane są raciborskie karty Senior 60+ i Rodzina+.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
6 lutego
Czas:
18:00
Koszt:
10zł – 15zł
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Email:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz, Śląskie 47-400 Polska
+ Google Map

– reklama –