środa, 10 sierpnia, 2022

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Bezpłatne badania mammograficzne w Raciborzu, Krzyżanowicach i Wodzisławiu Śląskim 1 i 11 sierpnia

1 sierpnia - 11 sierpnia

Bezpłatnie
Mammografia

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

1 i 11 sierpnia w Raciborzu, Krzyżanowicach i Wodzisławiu Śląskim będą miały miejsce na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz ostatni badanie bez skierowania lekarskiego będą mogły wykonać panie, które urodziły się w 1953 r.

– Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań – systematyczna mammografia umożliwiają wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia – zachęca Lux Med, organizator badań.

Harmonogram:
– Racibórz – 1 sierpnia w godz. od 10:00 do 17:00 przy markecie Kaufland, ul. Podwale 22,
– Krzyżanowice – 11 sierpnia w godz. od 8:30 do 11:30 przy Urzędzie Gminy, ul. Główna 5,
– Wodzisław Śląski – 11 sierpnia w godz. od 13:30 do 17:30 przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Bogumińska 8.

W badaniach mogą uczestniczyć kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni Lux Med.

oprac. /kp/

Szczegóły

Początek:
1 sierpnia
Koniec:
11 sierpnia
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Lux Med
Telefon:
58 666 24 44
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Kaufland w Raciborzu
Podwale 22
Racibórz, śląskie 47-400 Poland
+ Google Map

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze