poniedziałek, 4 lipca, 2022

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bieg sztafetowy Wokół Niepodległej 2018

28 września 2018 - 30 września 2018

Bieg sztafetowy

Rekordowy bieg sztafetowy Straży Granicznej w ten weekend wkroczy na teren województwa śląskiego.

Na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości Straż Graniczna zorganizowała bieg sztafetowy „Wokół Niepodległej”. Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej biegną wzdłuż polskiej granicy nieprzerwanie przez 18 dni, pokonując dystans ok. 3600 km. Sztafeta wystartowała 22 września z miejscowości Berżniki w województwie podlaskim. Na metę w Berżnikach planujemy dotrzeć 10 października.

Pałeczkę sztafetową w ciągu całego biegu będzie niosło łącznie ok. 500 funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej. Bieg „Wokół Niepodległej” jest także próbą bicia rekordu Polski w kategorii „najdłuższy bieg sztafetowy”. Trasa biegu jest zapisywana przy pomocy urządzeń GPS, w które są wyposażeni biegacze. Na mecie biegu będzie obecny sędzia z Biura Rekordów, który zweryfikuje wynik podjętej próby.

Śląski odcinek sztafety

Na teren Śląska funkcjonariusze wbiegną w piątek 28 września ok. godziny 23:00.
W miejscowości Koszarawa na granicy województwa małopolskiego i śląskiego nastąpi przekazanie pałeczki funkcjonariuszom Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Trasa sztafety na terenie województwa śląskiego przebiegać będzie również przez miejsca związane z walką o niepodległość. Funkcjonariusze Straży Granicznej złożą kwiaty na dwóch honorowych odcinkach, pod Krzyżem mjr Cezarego Hallera w Kończycach Małych oraz pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Zabełkowie.

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pokonają ponad 330 km. Przez województwo śląskie dystans ponad 190 km, a przez województwo opolskie 140 km. Zajmie im to prawie 30 godzin. Biegaczy przemierzających kolejne kilometry trasy będą konwojować oznakowane samochody Straży Granicznej. Trasa sztafety będzie prowadziła od Koszarawy przez Węgierską Górkę, Koniaków, Istebną, Wisłę, Cieszyn, Kończyce Wielkie, Zebrzydowice, Olzę, Zabełków, Tworków, Lekartów do Pietrowic Wielkich.

oprac. /KaC/

Szczegóły

Początek:
28 września 2018
Koniec:
30 września 2018
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze