środa, 29 czerwca, 2022

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Krajobrazu 2019 w Łężczoku 20 października

20 października 2019 10:00

Bezpłatnie

Uczestnicy spaceru krajobrazowego przejdą trasą po grobli działowej pomiędzy stawami. Prowadzący spacer – pracownicy RDOŚ i Nadleśnictwa Rudy Raciborskie – opowiedzą o roli stawów w funkcjonowaniu rezerwatu, prowadzeniu ekstensywnej gospodarki rybackiej, bogactwie przyrody i innych walorach tego terenu.

20 października odbędzie się kolejny Dzień Krajobrazu. Tym razem miłośnicy przyrody udadzą się, na zaproszenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach i Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, do rezerwatu Łężczok leżącego w graniach obszaru Parku Krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich.

Obszar rezerwatu leży również w graniach obszaru Natura 2000 Stawy Łężczok. Administracyjnie są to gmina Nędza i miasto Racibórz. Partnerami w organizacji spaceru są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach oraz Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, na terenie którego położony jest rezerwat.

Uczestnicy spaceru krajobrazowego przejdą trasą po grobli działowej pomiędzy stawami. Prowadzący spacer – pracownicy RDOŚ i Nadleśnictwa Rudy Raciborskie – opowiedzą o roli stawów w funkcjonowaniu rezerwatu, prowadzeniu ekstensywnej gospodarki rybackiej, bogactwie przyrody i innych walorach tego terenu. Uczestnicy zapoznają się z działaniami ochronnymi prowadzonymi w rezerwacie, zobaczą piękne aleje zabytkowych drzew, wybudowane na stawach specjalnie dla ptaków wyspy oraz wejdą na specjalnie przygotowaną dla turystów platformę widokową. Na platformie ornitolog Jacek Betleja opowie o licznie gniazdujących i zalatujących do rezerwatu ptakach.

Trasa przebiegająca drogami szutrowymi mierzy ok. 3 km. Czas przejścia, to ok. 2 godziny.

Spacer rozpocznie się o godz. 10:00. Miejscem zbiórki będzie parking przy rezerwacie, zjazd z drogi wojewódzkiej nr 919 w ulicę Rybacką w Babicach.

W związku z tym, że po rezerwacie może poruszać się ograniczona ilość osób, organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w spacerze do czwartku, 17 października, do godz. 12:00. Zgłoszenia przyjmuje rzecznik prasowy RDOŚ, Łukasz Zych, telefonicznie (32 42 06 828, 725 995 014), lub mailowo ([email protected]). Udział w spacerze jest bezpłatny.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
20 października 2019
Godzina:
10:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Rezerwat przyrody Łężczok
Rybacka
Babice, śląskie Polska
+ Google Map

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze