piątek, 1 lipca, 2022

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

II Festiwal Górnej Odry 24-26 czerwca

24 czerwca - 26 czerwca

Bezpłatnie

Finał Festiwalu Górnej Odry odbędzie się na Zabytkowej Kopalni Ignacy, która jest industrialnym sercem Krainy Górnej Odry.

W dniach 24-26 czerwca odbędzie się II edycja Festiwalu Górnej Odry. Wydarzenia zaplanowano na terenie Rybnika, Żor, Raciborza, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Chałupek i Turza. Na trzy dni festiwalu przygotowano łącznie ponad 130 atrakcji.

Finał Festiwalu Górnej Odry odbędzie się na Zabytkowej Kopalni Ignacy, która jest industrialnym sercem Krainy Górnej Odry. Podczas finału zaplanowano mnóstwo atrakcji, wystąpią m.in. Molly Malone’s, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk w pełnym składzie, Krzysztof Respondek i goście, Rafał Kozik & Przyjaciele, DJ Simon Bizon przy industrialnym laser show oraz gwiazda wieczoru – Smolasty.

ŻORY

PIĄTEK, 24 CZERWCA
KĄPIELISKO ŚMIESZEK 17:00 WIELKIE OTWARCIE FESTIWALU GÓRNEJ ODRY 2022

17:15-17:45 Spektakl teatralny na wodzie – Piraci z Karaibów „Klątwa Żorskiej Perły”
17:30-19:30 Warsztaty wyplatania Tradycyjnych Świętojańskich Wianków Hawajskich
18:00 Koncert zespołu AF Music
19:00 Koncert zespołu MuzyKajaka
21:00 Koncert zespołu Akurat
20:00-23:00 Ognisko Sobótkowe
22:00 Puszczanie wianków na wodę. Parada kajakami i kanadyjkami z pochodniami na wodzie
22:30-00:00 Wyspiarskie Beach Party – prowadzone przez DJ-ów z festiwalu „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi”

SOBOTA, 25 CZERWCA
KĄPIELISKO ŚMIESZEK

12:30 Otwarcie
12:35-14:30 Kajakowe ABC połączone z nauką technik ratowniczych na wodzie
12:45-16:45 Strefa Atrakcji Wodnych – przejażdżki na wodnym bananie za motorówką
12:45-16:45 Przejażdżki żaglówką – klasa rodzinna 2-3 os.
13:30-16:30 Off Road – przejazdy samochodem terenowym w okolicach Śmieszka
14;00-18:00 Explozja Kolorów (wyrzut kolorów o godz. 15.30; 16.30; 17.30)
14:00-19:00 Stanowiska do gier rekreacyjnych oraz sportowe stanowiska pomiarowe
14:30-14:45 Pokaz pierwszej pomocy WOPR Żory Pokaz akcji ratowniczej na wodzie (Państwowa Straż Pożarna oraz Policja Wodna)
14:30 Wodne eksperymenty – warsztaty dla dzieci (część I)
14:45 Zumba
15:00-19:00 Hawajska Strefa Relaksu, Zabawa przy muzyce z DJ-em
15:00 Regaty żeglarskie z pokazami – 90 Harcerska Drużyna Wodna
15:30-18:00 Konkurencje sportowe dla dzieci i rodzin
15:00-17:00 Pokazy i konkurencje z modelami zdalnie sterowanymi na wodzie
15:30 Fabryka wiedzy – magiczne pokazy 16:30 Fitness 16:45 Wodne eksperymenty – warsztaty dla dzieci (część II)
17:30 II Żorskie Wyścigi Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Żory
18:00 Joga

WODZISŁAW ŚLĄSKI
SOBOTA, 25 CZERWCA
RODZINNY PARK ROZRYWKI „TRZY WZGÓRZA”

12:00-22:00 Strefa chillout / Strefa Food Trucków / Miasto Dmuchańców dla dzieci
12:00-19:00 Strefa aktywności sportowych dla starszych i młodszych (m.in. skimboarding, deskorolki, ślizg, „spływ” kajakiem, gokarty, kule wodne, basen z łódkami, rolki, hulajnogi skatepark)
12:30 Akcja edukacyjna o bezpieczeństwie nad wodą, pokazy ratownictwa
14:00-20:00 Szkolenia, pokazy skimboard
14:00-20:00 Animacje dla dzieci i całych rodzin, zabawy, konkursy
14:45/18:00/19:45 Pokazy Skimboard
15:00 Rowerowe zawody Four Cross
15:30 Mini zawody Skimboard
16:30-17:80 Pokazy FlatLand BMX
18:30-20:00 Pokazy FlatLand BMX
20:00 Zabawa z DJ’em

CHAŁUPKI (GM. KRZYŻANOWICE)
SOBOTA, 25 CZERWCA STARE PRZEJŚCIE GRANICZNE

15:00 Rodzinny spływ kajakowy – otwieranie Granicznych Meandrów Odry (trasa Chałupki/ Bogumin – Zabełków)
15:00-19:30 Atrakcje i konkursy dla rodzin, dzieci i młodzieży od godz.
16:00 Podwieczorek nad rzeką – wyroby regionalne Kół Gospodyń Wiejskich
17:00 Gminny Przegląd Młodych Talentów
18:30 Występ Zespołu Tanecznego Uśmiech
19:00 Koncert Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice
20:00 Koncert zespołu MEJK
21:00 Zabawa z DJ’em – dyskoteka

RACIBÓRZ/POWIAT RACIBORSKI

PIĄTEK, 24 CZERWCA
PLAŻA MIEJSKA

20:00 Gitarzysko (ognisko, grill, karaoke) – budowanie pływadeł

SOBOTA, 25 CZERWCA
ZAMEK PIASTOWSKI

9:30 Zwiedzanie historycznego szlaku miejskiego, przystań miejska, piknik rodzinny nad Odrą
11:00 – 19:00 Animacje dla dzieci, pumptruck, dmuchańce
11:30 Rajd kajakowo-rowerowy wzdłuż Odry
12:00 XXIII Pływadła
12:15 Muzyczne bulwary nad Odrą: klimaty letnio-szantowe
15:00-19:00 Kolejka turystyczna
16:00-17:30 Pokazy i zabawy z deskami SUP
15:00-19:00 Kajaki na Odrze – stadion OSiR
14:00-18:00 Festiwal Kolorów – zabawa z DJ’em

od 16:00 Atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, dmuchańce, warsztaty „Chemiczne eksperymenty z wodą”
16:15 Konkurs na browarmistrza / Browarowe Koło Fortuny- część I
16.30 Koncert szantowy Molly Malone’s
17:30 Kabaret Chyba
18:45 Konkurs na browarmistrza / Browarowe Koło Fortuny – finałowe losowanie nagród
19:00 Koncert Teresy Werner
21:00 Zamkowa zabawa z Clubem Magic

NIEDZIELA, 26 CZERWCA
PRZYSTAŃ MIEJSKA PIKNIK RODZINNY nad Odrą

11:00-19:00 Dmuchańce, tor pumptruck, zabawy i animacje dla najmłodszych
11:00-16:00 Fauna i Flora Odry – warsztaty dla dzieci
15:00-16:30 Pokazy i zabawy z deskami SUP
15:00-19:00 Kajaki na Odrze
15:00-17:00 Szkolenie z bezpiecznego zachowania na wodzie, konkurs rzucania kołem ratowniczym do celu
15:00-19:00 Kolejka turystyczna
16:00 Spektakl dla dzieci: „Piraci z Karaibów”
20:00 Noc Kupały i tańce w kręgu

TURZE (GM. KUŹNIA RACIBORSKA)
SOBOTA, 25 CZERWCA
PRZYSTAŃ TURZE

14:00 Animacje dla dzieci – gry i zabawy, malowanie twarzy, bańki mydlane, fotobudka – tematyka marynistyczna, latawcowy zawrót głowy – warsztaty tworzenia latawców, dmuchany plac zabaw
15:00 Rozpoczęcie imprezy – powitanie przybyłych gości, konferansjer Piotr Scholz, relacja na żywo w radio Vanessa
15:00 Przywitanie pierwszych Pływadeł – ślub na wodzie
15:00 Koncert Orkiestry Sośnicowice na brzegu Odry
16:00 Spotkanie Samorządowców obu województw (śląskiego i opolskiego) i gości z uczestnikami Pływadeł
16:30 Koncert Zespołu BOSS
17:30 Koncert gwiazdy wieczoru: Toby z Monachium
18:00 Biesiada Śląska z Piotrem Scholzem + występy artystów z Kuźni Kultury i przedszkolaków z Turza oraz gościnnie Pawła Siluka Stainera i Kasi Lorenc
20:00 Zabawa Taneczna

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

SOBOTA, 25 CZERWCA
PARK ZDROJOWY

16:00 Wystawa zdjęć i informacji o Krainie Górnej Odry
16:00-22:00 Zwiedzanie bryczkami z przewodnikami pouzdrowiskowej dzielnicy Zdrój
21:00 Koncert fortepianowy w Parku Zdrojowym
22:00 Laserowy pokaz przestrzenny z efektem specjalnym wody i fontannami z ogniem w Parku Zdrojowym

NIEDZIELA, 26 CZERWCA
RZEKA SZOTKÓWKA, ŻELAZNY SZLAK ROWEROWY

9:00-16:00 Spływ kajakowy rzeką Szotkówką połączony z rajdem po Żelaznym Szlaku Rowerowym

NIEDZIELA, 26 CZERWCA
OŚRODEK WYPOCZYNKU NIEDZIELNEGO

11:00 Strefa Chillout’u na Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego – tężnia solankowa, wodny plac zabaw dla najmłodszych
17:00 Koncert szantowy – ATLANTYDA
18:00 Spotkanie z żeglarzem Kapitan Jerzy Radomski
18:30 Koncert – Zejman i Garkupel

NIEDZIELA, 26 CZERWCA
CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

10:00-15:00 Dzień otwarty – „Rzeka Wiedzy” – teren oczyszczalni ścieków „Ruptawa”

RYBNIK

PIĄTEK, 24 CZERWCA
STANICA 6. HARCERSKIEJ DRUŻYNY ŻEGLARSKIEJ

16:00-22:00 w programie:
16:00 DJ Jac – muzyka szantowa, animacje dla dzieci i młodzieży, ognisko harcerskie
17:00 Dechovka „Rybniczanka”
18.30 Zespół muzyczny Grafit
20:00 Zespół muzyczny Wagant

SOBOTA, 25 CZERWCA
WIEŻA WODOCIĄGOWA, UL. PROSTA

10:00-12:00 Spacer szlakiem wodnym w Rybniku. Oprowadzający: Małgorzata Płoszaj – przewodnik, pasjonat historii Rybnika

SOBOTA, 25 CZERWCA
ZALEW RYBNICKI – OŚRODEK SPORTÓW WODNYCH „KOTWICA” ŚWIĘTO RYBNICKIEGO MORZA-REGATY

12:00-15:00 Regaty jachtów w klasie OPEN I OMEGA
13:00 Pokaz psów ratowniczych
14:00 Pokazy i prelekcje „Bezpieczne wakacje”
15:00 Prezentacja sprzętu motorowodnego
15:30 Próby czasowe na skuterach wodnych/Deski SUP Żegluga dla każdego ze Skipperem jachtem żaglowo-motorowym klasy TRENER
17:00 Uroczysta dekoracja zawodników wszystkich klas
18:00 Biesiada żeglarska

SOBOTA, 25 CZERWCA
PRZYSTAŃ KAJAKOWO-ROWEROWA „AKTYWNI” (WYDARZENIE PŁATNE – ZAPISY)

13:00 Zbiórka i przygotowania uczestników na Przystani Kajakowo-Rowerowej „Aktywni” (pozostawienie samochodów na parkingu, rozbicie namiotów, rejestracja uczestników, weryfikacja)
13:30 Szkolenie, wydanie sprzętu
14:00 Rozpoczęcie spływu
16:30 Zakończenie spływu w Rudach, transport jego uczestników z powrotem na Przystań w Stodołach (kolejką do Paproci oraz busem)
17:00 Gorący posiłek regeneracyjny, biesiada przy ognisku
18:00 Biesiada szantowa: koncerty na żywo
22:00 Zakończenie

SOBOTA, 25 CZERWCA
START: Kąpielisko RUDA

22:00 XII PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy + Nocna dycha

NIEDZIELA, 26 CZERWCA
ZALEW RYBNICKI – OŚRODEK SPORTÓW WODNYCH „KOTWICA”

12:00 Msza na wodzie

NIEDZIELA, 26 CZERWCA
BULWARY NAD NACYNĄ

10:00-15:00 LETNIA STREFA:
– Akademia Bezpiecznego Rowerzysty
– CrossFit Black Ground – Akademia Aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych
– TP SKATE ACADEMY – warsztaty jazdy na rolkach
– Kacper Lipski – warsztaty parkour
– WitchEvent – stoisko plastyczne, animacyjne i edukacyjne
– „Kadry z Bulwarów Nacyńskich” – wystawa fotograficzna FotoDan
– MOSiR Rybnik – aktywna rekreacja
– Halo! Rybnik – konkursy, quizy
– Avalone Extreme – Wystarczy zacząć

FINAŁ FESTIWALU GÓRNEJ ODRY 2022 – ZABYTKOWA KOPALNIA IGNACY

15:30 Koncert kapeli z Mazur – Molly Malone’s
16:00 Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny
17:30 Krzysztof Respondek i goście
18:30 Rafał Kozik & Przyjaciele
19:50 Ogłoszenie wyników na „Piwny Smak Lata 2022”
20:00 Koncert gwiazdy wieczoru: SMOLASTY
21:00 Zabawa z DJ Simon Bizon + Industrial Laser Show

oprac. /kp/

Szczegóły

Początek:
24 czerwca
Koniec:
26 czerwca
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze