Ładowanie Wydarzenia

Minione Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

Październik 2020

Kino plenerowo-samochodowe na Zamku Piastowskim 24 października

24 października 2020 20:00
Zamek Piastowski w Raciborzu, ul. Zamkowa 2
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
20zł
kino film

24 października na dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbędzie się kolejna odsłona kina plenerowo-samochodowego. Tym razem to mieszkańcy sami wybrali filmy, jakie będą pokazane w sobotni wieczór. O godz. 20:00 będzie miał miejsce seans filmu pt. „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów”, a o godz. 22:30 - „Wciąż ją kocham”.

Dowiedz się więcej »

„I zbaw nas ode złego” w kinie Przemko 29 października

29 października 2020 18:00
Kino Przemko, ul. Londzina 38
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map
10zł

29 października o godz. 18:00 kino Przemko zaprasza na film „I zbaw nas ode złego” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Puls. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/158351. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+, Rodzina+. W Tajlandii dochodzi do szokującego porwania dziewczynki. Płatny zabójca In-nam, który właśnie zakończył swój kontrakt, dowiaduje się, że porwaną może być jego najbliższa krewna. Natychmiast wyrusza do Tajlandii, aby zbadać sprawę. Tymczasem gangster Ray dowiaduje się, że jego brat został zabity przez In-nama i postanawia zemścić się na mordercy.

Dowiedz się więcej »

Listopad 2020

Otwarcie wystawy pt. „Leopold Tyrmand – o stylu bycia w kontrze” w Raciborskim Centrum Kultury 6 listopada

5 listopada 2020 - 6 listopada 2020
Darmowy – 10zł

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na otwarcie wystawy pt. "Leopold Tyrmand – o stylu bycia w kontrze", któremu będzie towarzyszyć dyskusja o pisarzu z autorem ekspozycji Mikołajem Wolskim oraz recital Agnieszki Kawulok - śpiew i Jarosława Hanika - fortepian. Wydarzenie odbędzie się 6 listopada o godz. 17:00 w RCK RDK przy ul. Chopina 21. Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie RCK RDK, ul. Chopina 21. Dzień wcześniej - 5 listopada o 18:00 - z kinie Przemko (RCK DK Strzecha, ul. Londzina 38) wyświetlony zostanie film „Pan T.” w reżyserii Marcina Krzyształowicza z rewelacyjną rolą Pawła Wilczaka. Bilet na film: 10 zł.

Dowiedz się więcej »

Warsztaty z zakresu sztuki ludowej „Najpiękniejsze święta” w DK Strzecha 5 listopada

5 listopada 2020 17:00
Dom Kultury Strzecha w Raciborzu, Londzina 38
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
Darmowy

Raciborskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Wspierania ZPiT Strzecha Strzechowianie zapraszają do udziału w szeregu warsztatów w związku z realizacją projektu „Nasze - najlepsze” dofinansowanego przez Urząd Miasta Racibórz z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Zaplanowano cykl warsztatów z zakresu sztuki ludowej pt. "Najpiękniejsze święta". Warsztaty skierowane są dla dzieci przedszkolnych i szkół podstawowych. Zaplanowano trzy spotkania: "Ozdoby świąteczne" – 5 listopada, "Nasze własne wieńce adwentowe" 12 listopada i "Moja ekologiczna torba" 27 listopada. - W czasie ich trwania nauczymy się nowych technik plastycznych, dowiemy co nieco o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem oraz nawiążemy nowe przyjaźnie z innymi uczestnikami - zapowiadają organizatorzy.

Dowiedz się więcej »

Zaduszki bluesowe: Keith Dunn w DK Strzecha 8 listopada

8 listopada 2020 17:00
Dom Kultury Strzecha w Raciborzu, Londzina 38
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
25zł

8 listopada o godz. 17:00 RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38, Racibórz) odbędą się zaduszki bluesowe. Wystąpi Keith Dunn (USA) - harmonijka ustna i wokal - z koncertem "Alone with the blues". Keith Dunn to harmonijkarz, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny. Urodzony w Bostonie, wyrósł w tradycji czarnej muzyki amerykańskiej. Jest siostrzeńcem legendy bluesa Jimmiego McCraklina. Już w wieku 12 lat zaczął grać na harmonijce utwory od Mozarta po Muddy Waters. Znany jest na scenach od Nowego Orleanu, Seulu przez Paryż, Amsterdam do Petersburga. Wielokrotnie występował w Polsce, szczególnie w latach 90. Znany jest ze swoich ogromnych umiejętności improwizacyjnych oraz melodycznego i perkusyjnego grania na harmonijce z zespołem. Występował i nagrywał m.in. z takimi osobami jak: James Cotton, Hubert Sumlin, Roy Eldridge, Big Walter Horton, Lurrie Bell, Jimmy Rogers and Big Mama Thornton. Rozwinął także swój autorski projekt - “Keith Dunn – Alone With The Blues”. Keith jest jedynym artystą obecnie, który w taki sposób występuje: głos i harmonijka. Album „Alone With The Blues” był wielokrotnie nagradzany.

Dowiedz się więcej »

Nadodrzański Bieg Powstańców Śląskich w Raciborzu 11 listopada

11 listopada 2020 11:11

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu zaprasza wszystkich biegaczy do udziału w biegu pn. "Nadodrzański Bieg Powstańców Śląskich", który odbędzie się 11 listopada o godz. 11:11. Uczestnicy w kategorii OPEN będą mieli do pokonania ok 8.5 km, natomiast najmłodsi biegacze przebiegną dystans ok 2,5 km. Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymają pamiątkowy medal. Trasa biegu wiedzie głównie ścieżkami, alejkami parkowymi oraz grząskimi terenami wokół żwirowni na Ostrogu.

Dowiedz się więcej »

Muzyka zespołu Metallica symfonicznie w Raciborskim Centrum Kultury 14 listopada

14 listopada 2020 19:30
Raciborskie Centrum Kultury, Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map
119zł – 139zł

14 listopada o godz. 19:30 w sali widowiskowej RCK RDK (ul. Chopina 21) odbędzie się koncert Scream Inc. - jednego z najlepszych coverbandów zespołu Metallica - z orkiestrą symfoniczną Orion. Na koncertach publiczność usłyszy największe przeboje Metalliki w symfonicznych aranżacjach wykonanych tak jak na kultowej płycie S&M.

Dowiedz się więcej »

Koncert piosenki musicalowej w Raciborskim Centrum Kultury 15 listopada

15 listopada 2020 18:00
Raciborskie Centrum Kultury, Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map
10zł

15 listopada o godz. 18:00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert piosenki musicalowej. Wystąpią artyści współpracujący z RCK i wokalistki zespołu Perspektywa. Publicznośc usłyszy najpiękniejsze piosenki musicalowe, zarówno w wykonaniu solowym, jak i w duetach, m.in.: "City of stars" ("La La Land"), "Beauty and the Beast" ("Piękna i Bestia"), "New York, New York", "Księżyc" ("Dzwonnik z Notre Dame").

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia

– reklama –