wtorek, 26 lipca, 2022

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Wakacje w powiecie” w raciborskiej bibliotece

19 lipca 2021 - 26 sierpnia 2021

Bezpłatnie
lego raciborz warsztaty

Powiatowe EURO w piłce nożnej, gminne warsztaty robotyki i programowania LEGO oraz wycieczka szlakiem wież widokowych – tak zapowiadają się organizowane przez bibliotekę „Wakacje w powiecie”.

Raciborska biblioteka wraz ze Starostwem Powiatowym w Raciborzu zapraszają dzieci i młodzież na „Wakacje w powiecie”.

Już wkrótce zakończą się piłkarskie emocje EURO 2020 na wielkich stadionach. Tymczasem na orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbędzie się turniej Powiatowego EURO w piłce nożnej. Zapowiadają się nie mniejsze emocje! O mistrzostwo zagrają drużyny reprezentujące wszystkie gminy powiatu raciborskiego. W składach młodzi piłkarze w wieku od 8 do 10 lat. Pierwszy gwizdek wybrzmi 19 lipca o godzinie 10:00, kolejne mecze odbędą się 21 i 23 lipca. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca.

W sierpniu dzieci i młodzież sprawdzą się w roli programistów na zestawach LEGO Mindstorms. Klocki Lego Mindstorms to nie tylko kształtowanie sprawności manualnej, ale także nauka robotyki i programowania oraz wykorzystanie praktycznych wiadomości w dziedzinie sterowania stworzonymi przez dziecko konstrukcjami przy użyciu unikalnego oprogramowania oraz technologii bezprzewodowej łączności Bluetooth lub Wi-Fi. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat w dwóch grupach wiekowych – dla dzieci od 7 do 10 lat oraz dla młodzieży – od 11 do 16 lat. Warsztaty robotyki i programowania LEGO odbędą się we wszystkich gminnych bibliotekach powiatu w dniach 9,10,11 i 12 sierpnia. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2346-wakacje-w-powiecie.html. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 lipca.

Na zakończenie bibliotecznych „Wakacji w powiecie” odbędzie się wycieczka dla dzieci i młodzieży trasą powiatowych atrakcji i wież widokowych. W programie wycieczki: platforma widokowa i tężnia solankowa w Pietrowicach Wielkich, farma wiatrowa, pałac w Tworkowie (wieża widokowa), platforma widokowa w Pogrzebieniu oraz ruiny pałacu w Łubowicach, gdzie wyprawa zakończy się pożegnalnym ogniskiem. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 sierpnia.

Szczegółowe informacje: tel. 32 415 37 24 wew. 28, e-mail: [email protected]

Zapisywać się można w następujących miejscach: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, Gminna Biblioteka Publiczna w Kornowacu z/s w Kobyli, Gminna Biblioteka Publiczna w Krzanowicach, Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku, Gminna Biblioteka Publiczna w Krzyżanowicach, Gminna Biblioteka Publiczna w Pietrowicach Wielkich, Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy i Miejska Biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej.

oprac. /kp/

Szczegóły

Początek:
19 lipca 2021
Koniec:
26 sierpnia 2021
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizatorzy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Starostwo Powiatowe w Raciborzu

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze