środa, 27 lipca, 2022

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Widowisko taneczno-muzyczne „Kolory życia/Barvy života: Zaklęci w filmie/Zakletí ve filmu” w Parku im. M. Roth 27 sierpnia

27 sierpnia 20:30

Bezpłatnie

Publiczność usłyszy znane utwory muzyki filmowej, a także zobaczy spektakularną choreografię. W wydarzenie zaangażowanych jest ponad 45 wykonawców z Polski i Czech.

27 sierpnia na stawie w Parku im. M. Roth w Raciborzu o godz. 20:30 odbędzie się polska premiera widowiska taneczno-muzycznego „Kolory życia/Barvy života: Zaklęci w filmie/Zakletí ve filmu”.

– Pamiętacie nasz polsko-czeski projekt „Zaklęty łabędź” realizowany na stawie w Parku im. M. Roth i na jeziorze w Hlucinie trzy lata temu? W tym roku czekają was jeszcze większe emocje i jeszcze piękniejsze widowisko taneczno-muzyczne – zapowiada Raciborskie Centrum Kultury. Publiczność usłyszy znane utwory muzyki filmowej w autorskich i wyjątkowych aranżacjach Adama Jarzmika oraz jego własne kompozycje napisane na potrzeby tego widowiska, a także zobaczy spektakularną choreografię przygotowana przez Manuelę Krzykałę we współudziale Magdaleny Mosek, Anny Lidmilovej oraz Michaeli Dalerovej. Będzie w niej i taniec współczesny, i taniec klasyczny oraz inne style taneczne, które na razie niech pozostaną niespodzianką. – Zabierzemy was w muzyczną i taneczną podróż po różnych emocjach i kolorytach życia od smutku, zwątpienia, bezradności po nadzieję, radość. W projekt zaangażowani są tancerze z Raciborza i Opawy oraz kilkunastu muzyków. Podobnie jak trzy lata temu premiera polska odbędzie się w Parku im. M. Roth na specjalnie skonstruowanej scenie na środku stawu przy muzyce wykonywanej na żywo. I tancerze, i muzycy znajdować się będą na wodzie. Przedstawienie wzbogacone zostanie o piękną oprawę świetlną, dlatego też w Raciborzu odbędzie się po zmroku – zachęca RCK.

Czeska premiera odbędzie się tydzień później, w niedzielę 4 września w Teatrze Śląskim w Opawie (Slezské divadlo) o godz. 17:00. Wstęp na obydwa wydarzenia jest wolny. W wydarzenie zaangażowanych jest ponad 45 wykonawców. Zespół projektowy: Anna Kokolus (koordynator) oraz Magdalena Sommer i Alicja Ploch-Burda. Raciborskie Centrum Kultury realizuje powyższy projekt we współpracy z Teatrem Śląskim w Opawie. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”.

Obecnie trwają dwudniowe warsztaty taneczne w Raciborskim Centrum Kultury. Kolejne spotkanie odbędzie się 22 sierpnia, a artyści przez cały tydzień będą dopracowywać widowisko.

 

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
27 sierpnia
Godzina:
20:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/455967709200676/455967719200675

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Adres e-mail:
rck@rck.com.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Park im. Miasta Roth
Park im. Miasta Roth w Raciborzu
Racibórz, Śląskie 47-400
+ Google Map

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze