Kreatywne warsztaty w filiach bibliotecznych w Raciborzu 8-11 grudnia

Przedświąteczne warsztaty dla dzieci i dorosłych odbędą się w Markowicach, na Ostrogu i Ocicach.
Raciborska biblioteka zachęca, aby zamienić przedświąteczną gorączkę i bieganinę na chwile skupienia i twórczej pracy, zapraszając mieszkańców na serię kreatywnych warsztatów. W ramach tych spotkań każdy uczestnik, niezależnie od wieku, będzie miał szansę własnoręcznie i z sercem wykonać unikatowe ozdoby, kartki świąteczne, a nawet zaprojektować ekologiczne torby.
8 grudnia o godz. 16:30 w Filii numer 10 w Markowicach przy ul. Jordana 6 odbędą się warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych pod nazwą „Malujemy torby ekologiczne”. Uczestnicy będą mieli okazję zaprojektować i ozdobić bawełniane torby, wykorzystując farby do tkanin, pisaki, szablony lub stemple.
Następnego dnia, 9 grudnia o godz. 17:00, Filia numer 2 na Ostrogu mieszcząca się przy ul. Bielskiej 12 zaprasza na warsztaty plastyczne dla dzieci pod hasłem „Zmaluj coś!”. To spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy lubią tworzyć, dekorować i czuć magię świąt, a podczas zajęć powstaną wyjątkowe ozdoby, w tym drewniane, przestrzenne choinki i malutkie, urocze wieńce świąteczne.
Kolejna propozycja czeka na dzieci szkolne 10 grudnia o godz. 14:00 w Filii numer 10 w Markowicach. Warsztaty „Stroik świąteczny na plastrze drewna” pozwolą na stworzenie unikatowej dekoracji przy użyciu świec, gałązek świerku, szyszek, bombek i innych świątecznych elementów.
Cykl przedświątecznych spotkań zakończy się 11 grudnia o godz. 16:00 w Filii Publiczno-Szkolnej numer 3 w Ocicach przy ul. Tuwima 1. Biblioteka zaprasza na warsztaty, podczas których uczestnicy wykonają kartki świąteczne metodą quilling.
Udział we wszystkich wymienionych warsztatach wymaga wcześniejszych zapisów.
oprac. /kp/
– reklama –





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)







