Ładowanie Wydarzenia

Nadchodzące Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

Listopad 2019

Spotkania dla rodziców z dziećmi w raciborskiej bibliotece w listopadzie

15 listopada - 28 listopada
Darmowy
biblioteka raciborz

Nie tylko kolorowe książeczki, bajki na DVD czy gry planszowe. Raciborska biblioteka proponuje rodzicom i dzieciom także ciekawe spotkania ze specjalistami, kreatywne zajęcia animacyjne, rodzinne konkursy czy bezpłatne lekcje języka angielskiego. W listopadzie wszyscy zainteresowani będą mogli m.in. skorzystać z porad fizjoterapeutki dzieci i niemowląt Magdaleny Procajło.

Dowiedz się więcej »

Szkolenie „Narkotyki i dopalacze zabijają” w Raciborskim Centrum Kultury 20 listopada

20 listopada 16:00
Raciborskie Centrum Kultury, Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz, Śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Darmowy
narkotyki marihuana

Raciborscy policjanci zapraszają 20 listopada o godz. 16:00 do Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 na szkolenie. Będzie ono przede wszystkim przeznaczone dla grona pedagogicznego raciborskich szkół oraz rodziców uczniów. Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu realizuje kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której pomysłodawcą jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kampania opracowana została w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i innych środków psychoaktywnych, tzw. „dopalaczy” , w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.

Dowiedz się więcej »

Wystawa raciborskich pocztówek w Galerii Obok od 20 listopada

20 listopada 18:00
Galeria Obok w Raciborzu, Długa 2
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Darmowy
pocztowki

Galeria Obok po raz kolejny zamieni się w wehikuł czasu. A to za sprawą wystawy raciborskich widokówek pochodzących z ogromnej kolekcji Grzegorza Kołka z Wojnowic. Wernisaż odbędzie się 20 listopada o godz. 18:00 w RCI (ul. Długa 2). Wstęp wolny. – To właśnie na widokówkach możemy dostrzec zmiany, jakim poddał się nasz kochany Racibórz! Co przybyło, co na przestrzeni lat znikało, jak wyglądały budynki, pomniki, pojazdy, którędy prowadziły drogi, jak wyglądali ludzie, jaka panowała moda na przestrzeni lat... Na widokówkach czas się zatrzymał, a my wciąż zmierzamy naprzód. Warto czasami powrócić pamięcią do czasów, które przeminęły, a my wraz z kolekcjonerem dajemy taką szansę. Wystarczy przyjść! – zachęcają organizatorzy.

Dowiedz się więcej »

Leszek Libera w raciborskiej bibliotece 20 listopada

20 listopada 18:00
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, Kasprowicza 12
Racibórz, Polska
+ Google Map
Darmowy

20 listopada o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się spotkanie z Leszkiem Liberą. Moderatorem będzie dr Janusz Nowak. Leszek Libera – urodzony w Raciborzu, literaturoznawca, prozaik. Pracował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, obecnie jest profesorem w Instytucie Filologii Polskiej w Zielonej Górze. Badacz Mickiewicza i Słowackiego, zajmuje się naukowo polskim romantyzmem i symbolizmem. Opublikował dwie powieści w języku niemieckim: "Buks Molenda" oraz "Utopek", których polskie tłumaczenia ukazały się w 2019 roku w wydawnictwie Od Do. Mieszka w Essen.

Dowiedz się więcej »

Spotkania klubów książki w raciborskiej bibliotece 21-28 listopada

21 listopada - 28 listopada
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, Kasprowicza 12
Racibórz, Polska
+ Google Map
Darmowy
dkk biblioteka raciborz

Dobra książka, mały poczęstunek i ciekawa dyskusja. Dyskusyjne Kluby Książki działające przy raciborskiej bibliotece zapraszają na listopadowe spotkania.

Dowiedz się więcej »

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Raciborzu 21-23 listopada

21 listopada - 23 listopada
Darmowy

Miasto Racibórz jest tegorocznym gospodarzem Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka z okazji 30. rocznicy przyjęcia Konwencji ONZ o Prawach Dziecka. Obchody w Raciborzu potrwają od 21 do 23 listopada. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Polska na arenie międzynarodowej uznawana jest za ojczyznę praw dziecka, Janusz Korczak jest doskonale rozpoznawany w krajach, które ratyfikowały Konwencję o prawach dziecka, jest więc społeczne zobowiązanie, aby te wypracowane przez lata standardy dotyczące praw dziecka upowszechniać również w Polsce.

Dowiedz się więcej »

„Sól ziemi czarnej” i spotkanie z prof. Andrzejem Gwoździem w kinie Bałtyk 21 listopada

21 listopada 18:00
Kino Bałtyk w Raciborzu, Londzina 13
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
14zł
sol ziemi czarnej kino baltyk

21 listopada o 18:00 niemal pół wieku po premierze kino Bałtyk zaprasza na pokaz cyfrowo odnowionej wersji filmu w reżyserii Kazimierza Kutza "Sól ziemi czarnej" ze świetnie odrestaurowanym obrazem i dźwiękiem. Projekcji filmowej towarzyszyć będzie spotkanie z prof. dr. hab. Andrzejem Gwoździem, filmoznawcą, medioznawcą i kulturoznawcą, wykładowcą na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Spotkanie poprowadzi Mariusz Ciszewski.

Dowiedz się więcej »

Otwarte Mistrzostwa Ziemi Raciborskiej. Wystawa ptaków w Labiryncie 22-24 listopada

22 listopada - 24 listopada
Raciborskie Centrum Kultury, Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz, Śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Darmowy
Wystawa kanarków w Raciborskim Centrum Kultury

Centralne Stowarzyszenie Ornitologiczne Racibórz i Raciborskie Centrum Kultury zapraszają na Otwarte Mistrzostwa Ziemi Raciborskiej 2019. Wystawa odbędzie się w dniach 22-24 listopada w RCK Labirynt (ul. Kowalska).
Program:
20.11.2019 r. Przyjęcie ptaków do oceny w godz. 15:00-20:00
21.11.2019 r. Ocena ptaków przez uprawnionego sędziego PFO
22.11.2019 r. Wystawa otwarta dla szkół i przedszkoli w godz. 9:00-15:00
23.11.2019 r. Wystawa otwarta w godz. 9:00-17:00
24.11.2019 r. Wystawa otwarta w godz. 9:00-15:00

Dowiedz się więcej »
+ Export Events

– reklama –