Ładowanie Wydarzenia

Nadchodzące Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

Październik 2020

Spotkania bibliotecznych klubów w raciborskiej bibliotece 14-31 października

14 października - 31 października
Darmowy
Kolorowy zawrót głowy w Klubie Malucha na Ostrogu

Dla młodszych czytelników Klub Malucha i Klub Młodego Miłośnika Książki, dla wytrawnych miłośników dobrej literatury Dyskusyjne Kluby Książki, a dla fanów kina Biblioteczny Klub Filmowy… Znajdzie się coś nawet dla entuzjastów rękodzieła. Kluby działające w raciborskiej bibliotece zapraszają.

Dowiedz się więcej »

Listopad 2020

Otwarcie wystawy pt. „Leopold Tyrmand – o stylu bycia w kontrze” w Raciborskim Centrum Kultury 6 listopada

5 listopada - 6 listopada
Darmowy- 10zł

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na otwarcie wystawy pt. "Leopold Tyrmand – o stylu bycia w kontrze", któremu będzie towarzyszyć dyskusja o pisarzu z autorem ekspozycji Mikołajem Wolskim oraz recital Agnieszki Kawulok - śpiew i Jarosława Hanika - fortepian. Wydarzenie odbędzie się 6 listopada o godz. 17:00 w RCK RDK przy ul. Chopina 21. Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie RCK RDK, ul. Chopina 21. Dzień wcześniej - 5 listopada o 18:00 - z kinie Przemko (RCK DK Strzecha, ul. Londzina 38) wyświetlony zostanie film „Pan T.” w reżyserii Marcina Krzyształowicza z rewelacyjną rolą Pawła Wilczaka. Bilet na film: 10 zł.

Dowiedz się więcej »

Zaduszki bluesowe: Keith Dunn w DK Strzecha 8 listopada

8 listopada 17:00
Dom Kultury Strzecha w Raciborzu, Londzina 38
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
25zł

8 listopada o godz. 17:00 RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38, Racibórz) odbędą się zaduszki bluesowe. Wystąpi Keith Dunn (USA) - harmonijka ustna i wokal - z koncertem "Alone with the blues". Keith Dunn to harmonijkarz, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny. Urodzony w Bostonie, wyrósł w tradycji czarnej muzyki amerykańskiej. Jest siostrzeńcem legendy bluesa Jimmiego McCraklina. Już w wieku 12 lat zaczął grać na harmonijce utwory od Mozarta po Muddy Waters. Znany jest na scenach od Nowego Orleanu, Seulu przez Paryż, Amsterdam do Petersburga. Wielokrotnie występował w Polsce, szczególnie w latach 90. Znany jest ze swoich ogromnych umiejętności improwizacyjnych oraz melodycznego i perkusyjnego grania na harmonijce z zespołem. Występował i nagrywał m.in. z takimi osobami jak: James Cotton, Hubert Sumlin, Roy Eldridge, Big Walter Horton, Lurrie Bell, Jimmy Rogers and Big Mama Thornton. Rozwinął także swój autorski projekt - “Keith Dunn – Alone With The Blues”. Keith jest jedynym artystą obecnie, który w taki sposób występuje: głos i harmonijka. Album „Alone With The Blues” był wielokrotnie nagradzany.

Dowiedz się więcej »

Nadodrzański Bieg Powstańców Śląskich w Raciborzu 11 listopada

11 listopada 11:11

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu zaprasza wszystkich biegaczy do udziału w biegu pn. "Nadodrzański Bieg Powstańców Śląskich", który odbędzie się 11 listopada o godz. 11:11. Uczestnicy w kategorii OPEN będą mieli do pokonania ok 8.5 km, natomiast najmłodsi biegacze przebiegną dystans ok 2,5 km. Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymają pamiątkowy medal. Trasa biegu wiedzie głównie ścieżkami, alejkami parkowymi oraz grząskimi terenami wokół żwirowni na Ostrogu.

Dowiedz się więcej »

Muzyka zespołu Metallica symfonicznie w Raciborskim Centrum Kultury 14 listopada

14 listopada 19:30
Raciborskie Centrum Kultury, Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map
119zł- 139zł

14 listopada o godz. 19:30 w sali widowiskowej RCK RDK (ul. Chopina 21) odbędzie się koncert Scream Inc. - jednego z najlepszych coverbandów zespołu Metallica - z orkiestrą symfoniczną Orion. Na koncertach publiczność usłyszy największe przeboje Metalliki w symfonicznych aranżacjach wykonanych tak jak na kultowej płycie S&M.

Dowiedz się więcej »

Koncert piosenki musicalowej w Raciborskim Centrum Kultury 15 listopada

15 listopada 18:00
Raciborskie Centrum Kultury, Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map
10zł

15 listopada o godz. 18:00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert piosenki musicalowej. Wystąpią artyści współpracujący z RCK i wokalistki zespołu Perspektywa. Publicznośc usłyszy najpiękniejsze piosenki musicalowe, zarówno w wykonaniu solowym, jak i w duetach, m.in.: "City of stars" ("La La Land"), "Beauty and the Beast" ("Piękna i Bestia"), "New York, New York", "Księżyc" ("Dzwonnik z Notre Dame").

Dowiedz się więcej »

Marzec 2021

Spektakl „Nerwica natręctw” w Raciborskim Centrum Kultury 19 września – PRZENIESIONY

13 marca 2021 16:00
Raciborskie Centrum Kultury, Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map
60zł- 95zł
nerwica natrectw raciborz 1

19 września o godz. 16:00 i 18:30 w sali widowiskowej RCK RDK przy ul. Chopina 21 będzie można obejrzeć spektakl "Nerwica Natręctw" w reżyserii Artura Barcisia. Wystąpią: Karolina Sawka, Jowita Budnik, Katarzyna Herman/Katarzyna Ankudowicz, Rafał Królikowski, Artur Barciś/Andrzej Zieliński i Zdzisław Wardejn.

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia

– reklama –