Ładowanie Wydarzenia

Nadchodzące Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

sierpień 2021

Bezručova Opava 2021. O sile kobiet od 21 sierpnia do 4 października

21 sierpnia - 4 października
Bezpłatnie

„Siła kobiety” – to temat tegorocznej edycji festiwalu Bezručova Opava. Hasło jest hołdem złożonym „kobiecemu światu” i jego wkładowi w życie każdej wspólnoty ludzkiej. - Bogaty i różnorodny program festiwalowy będzie dedykowany kobietom, które swoim życiem, pracą i dziedzictwem mocno trzymają i trzymały sklepienie kruchego świata, w którym dominują mężczyźni. To kobiety silne, inspirujące, buntownicze, walczące, nieustępliwe, dzikie, dumne, kochające i oddane ideałom i misji tego świata. Kobietom, bez których świat toczyłby się inaczej, gorzej, katastrofalnie - zapowiada Petr Rotrekl, reżyser festiwalu.

Dowiedz się więcej »

wrzesień 2021

Bezpłatna mammografia w Rydułtowach, Pszowie i Radlinie 24 września – 7 października

24 września - 7 października
Bezpłatnie
mammografia racibórz

Ze statystyk wynika, że z powodu sytuacji związanej z COVID-19 liczba badań profilaktycznych dramatycznie spadła. Tymczasem nowotwory „nie biorą wolnego” na czas epidemii. Według danych NFZ z populacyjnych badań przesiewowych raka piersi w powiecie wodzisławskim na koniec sierpnia skorzystało zaledwie 38% mieszkanek – najmniej w Gorzycach, Wodzisławiu Śl. i Pszowie. Również w pozostałych gminach sytuacja nie wygląda jednak o wiele lepiej. W zakresie badań cytologicznych sytuacja prezentuje się jeszcze gorzej. Jest jednak okazja by to zmienić. Przez dwa tygodnie na przełomie września i października panie urodzone w latach 1952-1971 (bez względu na miesiąc), które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii refundowanej przez NFZ, będą miały okazję, by bezpłatnie zbadać swoje piersi.

Dowiedz się więcej »

„Droga usłana barwami”. Wystawa malarstwa Heleny Zadrejko na Zamku Piastowskim

27 września - 31 października
Zamek Piastowski w Raciborzu, ul. Zamkowa 2
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map

W domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu można oglądać nową wystawę malarstwa pt. „Droga usłana barwami”. Autorką wystawy jest Helena Zadrejko, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na zwiedzanie wystawy zamek zaprasza co pełną godzinę z przewodnikiem - od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Punktu Informacji Turystycznej. Helena Zadrejko urodziła się w Dalidowiczach w województwie podlaskim. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom na Wydziale Malarstwa obroniła w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego w 1970 r. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Od 37 lat mieszka w Atenach, nieustannie pracując artystycznie i społecznie. Zrealizowała 60 wystaw indywidualnych w Polsce: od Białegostoku poprzez Warszawę aż po Zieloną Górę i od Szczecina poprzez Kraków aż do Przemyśla oraz w Niemczech, Słowacji, Bułgarii i Grecji (16 wystaw w Atenach i wielu innych miastach na lądzie i na wyspach). Wzięła udział w około 300 wystawach zbiorowych ogólnopolskich, pokonkursowych, poplenerowych oraz międzynarodowych w wielu krajach Europy i Azji. Uczestniczyła w ponad 100 plenerach malarskich, z których 33 sama zorganizowała przy pomocy sponsorów: 4 w Polsce, 4 we Włoszech i 25 w różnych uroczych miejscowościach Grecji pt. „Impresje grckie”.

Dowiedz się więcej »

Rekolekcje z o. Adamem Szustakiem w kościele NSPJ w Raciborzu 27-29 września

27 września 18:00 - 29 września 18:00
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu, Warszawska 29
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map

W dniach 27-29 września w kościele NSPJ w Raciborzu odbędzie się rekolekcje, które głosić będzie dominikanin o. Adam Szustak. Adam Szustak OP to duchowny rzymskokatolicki, dominikanin, wędrowny kaznodzieja, duszpasterz akademicki, vloger, autor książek i audiobooków. W 2014 r. stworzył kanał na portalu YouTube o nazwie "Langusta na palmie", w ramach którego głosi swoje rozważania w krótszych lub dłuższych seriach, także w formie vlogów. Na kanale można znaleźć również jego konferencje wydawane w formie audiobooków. W 2016 r. otrzymał nagrodę publiczności w konkursie Grand Video Awards organizowanym przez magazyn Press w kategorii Najlepszy Vlog za odcinek „Słoń” z cyklu „Dobranocka”. Do najpopularniejszych jego książek należą: "Wilki dwa. Męska przeprawa przez życie", "Plaster miodu", "#jeszcze5minutek" i "Wilki dwa. W obronie stada".

Dowiedz się więcej »

październik 2021

Kabaret Paranienormalni w Wodzisławskim Centrum Kultury 1 października

1 października 17:30
paranienormalni

1 października o godz. 17:30 w Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpi Kabaret Paranienormalni. Kabareciarze w swoim najnowszym programie „Bez znieczulenia” zafundują wodzisławskiej publiczności dwie godziny wyśmienitej zabawy i paranienormalnej energii, z której kabaret słynie od lat. Bilety w cenie 70 zł dostępne na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK czynna na pół godziny przed seansem Kina Pegaz oraz w czwartki w godz. 10:00-12:00.

Dowiedz się więcej »

16. Gorczycki Festiwal w Raciborskim Centrum Kultury 1 października

1 października 19:00
Raciborskie Centrum Kultury, Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map
Bezpłatnie

1 października o godz. 19:00 w RCK RDK (ul. Chopina 21) odbędzie się koncert muzyki filmowej połączonej z poezją ks. Mieczysława Malińskiego – poruszającymi "Bajkami", czyli międzypokoleniowymi opowieściami z morałem. Koncert będzie okazją do wysłuchania utworów Wojciecha Kilara, Ennia Morricone, Johna Williamsa, Bartosza Chajdeckiego i Henryka Kuźniaka oraz poznania talentu muzycznego Macieja Zakościelnego, a także wirtuozerii klarnecisty Romana Widaszka i pianisty Grzegorza Biegasa.

Dowiedz się więcej »

Gala Jubileuszowa Zespołu Tanecznego Skaza 9-10 października

9 października 17:00 - 10 października 17:00
Raciborskie Centrum Kultury, Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map
15zł

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na galę jubileuszową Zespołu Tanecznego Skaza, który w tym roku obchodzi 10 lat swojego istnienia. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9 i 10 października w sali widowiskowej RCK RDK o godz. 17:00. W programie tradycyjnie prezentacje poszczególnych grup tanecznych, pokazy mistrzów, ale także wiele jubileuszowych i wspominkowych niespodzianek. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/koncert/Gala-jubileuszowa-Zespolu-Tanecznego-SKAZA/Raciborz. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+, Rodzina+.

Dowiedz się więcej »

Marek Krajewski w raciborskiej bibliotece 9 października

9 października 18:00
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, Kasprowicza 12
Racibórz,Polska
+ Google Map
Bezpłatnie

Raciborska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim. Autor dwudziestu bestsellerowych powieści kryminalnych uświetni odbywającą się w sobotę 9 października Noc Bibliotek. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Filolog klasyczny. Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza. Cykl Krajewskiego o Eberhardzie Mocku – zapoczątkowany przez wydaną w 1999 roku "Śmierć w Breslau" - wprowadził kryminał na salony i wyznaczył nową jakość w gatunku. Od tamtej pory kolejne powieści Krajewskiego nie schodzą z listy bestsellerów.

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia

– reklama –