Gwiezdny Szturm na Miasto w Raciborzu 31 maja – 1 czerwca

W dniach 31 maja – 1 czerwca w Raciborzu odbędzie się "Gwiezdny Szturm na Miasto" – impreza dla miłośników "Gwiezdnych Wojen". W programie m.in. gra terenowa, konkurs wiedzy, warsztaty, animacje, koncerty, pokaz fireshow i pokaz laserów na stawie. Mile widziane przebrania.

Free

Dzień Dziecka na Długiej w Raciborzu 31 maja

Ulica Długa w Raciborzu Długa, Racibórz, śląskie, Polska

31 maja w godz. 16:00–18:00 ul. Długa w Raciborzu ożyje atrakcjami i ciekawymi stoiskami dla dzieci z Raciborza i okolic. Wszystko dzięki raciborskim przedsiębiorcom, którzy wyjdą przed swoje lokale. – Czego możecie się spodziewać? Mnóstwa atrakcji! Czekać na was będą postacie z bajek, malowanie twarzy, duże bańki mydlane, zabawa z pianą, doświadczenia, przekąski, smakołyki, warsztaty, gry zabawy, rozgrywki szachowe... Mam jeszcze wymieniać? Może lepiej przyjdźcie i sprawdźcie to sami! – zapowiada inicjatorka akcji Julia Parzonka.

Free

Bieg „Racibórz tętni dobrem” w Arboretum Bramy Morawskiej 1 czerwca

Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu Markowicka 17, Racibórz, śląskie, Polska

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zaprasza na bieg "Racibórz tętni dobrem", który odbędzie się 1 czerwca w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu w godz. 9:00-13:30. Mogą w nim wziąć udział zarówno (limit 100 osób), jak i dzieci (limit 100 osób). Dystans do pokonania: dorośli – 4500 m, dzieci – 450 m (2-10 lat) i 900 m (11-15 lat). Uczestnictwo jest bezpłatne. Przewidziano medale dla wszystkich uczestników, puchary dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji kobiet i mężczyzn, biegi dla dzieci – w formule „run for fun” bez klasyfikacji.

Free

Dzień Dziecka z raciborską biblioteką 1 czerwca

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu Kasprowicza 12, Racibórz, Polska

Ekologia/przyroda, sport/pasje, nauka/doświadczenia, a do tego całe mnóstwo zabawy, śmiechu i radości. Raciborska biblioteka jak co roku zaprasza do wspólnej zabawy całe rodziny. W programie m.in. pokaz iluzjonisty, ścieżka ekologiczna, zabawy i gry zręcznościowe, EKOwarsztaty, wodne tatuaże i piłkarskie atrakcje. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 1 czerwca w godz. 11:00-13:00 na terenie biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 oraz sąsiadującego Orlika. Wstęp wolny.

Free

Szalone lata 80. Koncert Perspektywy w Raciborskim Centrum Kultury 2 czerwca

Raciborskie Centrum Kultury Raciborskie Centrum Kultury, Racibórz, Śląskie, Polska

2 czerwca o godz. 18:00 w sali widowiskowej RCK RDK przy ul. Chopina 21 odbędzie się koncert Zespołu Wokalnego Perspektywa pt. „Szalone lata 80. – muzyczny powrót do przeszłości”. Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasach RCK oraz na: https://biletyna.pl/event/view/id/430052. Honorowane karty: Senior+ i Rodzina+.
Publiczność usłyszy największe hity tego okresu, m.in. „I Wanna Dance With Somebody”, „Dancing Queen”, „I’m So Excited” czy „Conga!”. – Niech muzyka rozgrzeje nasze serca i sprawi, że nogi same będą rwały się do tańca! – zachęca RCK. Zaprezentują się: Perspektywa Kids i Perspektywa Young, a także solistki współpracujące z zespołem. Instruktorem zespołu jest Magdalena Klimek, a akompaniatorem Marek Kuder. W programie koncertu wiele niespodzianek, nie tylko muzycznych.

20zł

Piknik ekologiczny „Błękitny ekoFest” w Parku Śląskim 8 czerwca

Park Śląski Różana 2, Chorzów, Poland

Województwo Śląskie zaprasza 8 czerwca do Parku Śląskim w Chorzowie na piknik rodzinny pod nazwą „Błękitny ekoFest” będący Oficjalnym Wydarzeniem Partnerskim Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej. Za każdą osobę, która weźmie udział w wydarzeniu, posadzone zostanie drzewo w województwie śląskim, w sumie maksymalnie do 1000 drzew. – To oznacza, że każda osoba, która uczestniczy w naszym spotkaniu, będzie miała swoje drzewo w województwie śląskim. Dołącz do nas i bądź częścią tej wyjątkowej akcji, która wpisuje się w ramy unijnej Strategii Bioróżnorodności 2030 – zachęcają organizatorzy.

Free

Festiwal Zdrowy Śląsk w Bluszczowie 9 czerwca

Zajazd Hacjenda w Bluszczowie Kamieńska 16, Bluszczów, śląskie

9 czerwca w Hacjendzie w Bluszczowie (ul. Kamieńska 16) odbędzie się Festiwal Zdrowy Śląsk. Podczas wydarzenia zostaną poruszone takie tematy jak: przygotowanie rodziców do poczęcia według medycyny słowiańskiej i chińskiej, techniki ognia w medycynie ludowej, choroby dziecięce i dietetyka dziecięca, pasożyty i grzyby u dzieci czy zdrowy kręgosłup. W programie także występ dzieci – zespołów formacji Let's Dance z Gminnego Centrum Kultury w Gorzycach, a także koncert zespołu Paweł Golecki. W programie również kiermasz zdrowej żywności i produktów naturalnych, atrakcje dla najmłodszych oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Wstęp darmowy.

Free

XIV Raciborski Festiwal Średniowieczny 14-16 czerwca

Gród Średniowieczny w Raciborzu Markowicka 22, Racibórz, śląskie, Poland

W dniach 14-16 czerwca w Raciborskim Grodzie Średniowiecznym przy Arboretum Bramy Morawskiej odbędzie się XIV Raciborski Festiwal Średniowieczny. Obozowisko, w którym zamieszka blisko ośmiuset odtwórców historii wczesnego średniowiecza, kilkadziesiąt kramów oferujących wyroby rzemieślnicze, potyczki i bitwy prawdziwych średniowiecznych wojów, pokazy, warsztaty, koncerty czy atrakcje dla najmłodszych – to tylko część programu. Szczegóły na plakacie poniżej, wstęp wolny.

Free

– reklama –