Ładowanie Wydarzenia

Nadchodzące Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

Maj 2020

Wakacje 2020 z Aktywnym Seniorem

1 maja - 1 września
Aktywny Senior

Aktywny Senior - Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów Ziemi Raciborskiej w Raciborzu prezentuje ofertę wczasów na 2020 rok.

Dowiedz się więcej »

Lipiec 2020

Rekrutacja do Raptors Racibórz na orliku przy SP 15 w Raciborzu 25 lipca

25 lipca 16:00
Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu, Słowackiego 48
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Darmowy
raptors raciborz

25 lipca o godz. 16:30 Raptors Racibórz zapraszają wszystkich chętnych na nabór do drużyny futbolu amerykańskiego. Rekrutacja odbędzie się na orliku przy SP 15 w Raciborzu, wejście na orlik od strony ulicy Matejki (możliwość zaparkowania bezpośrednio pod obiektem). Wymagania: ukończone 14 lat, zapał do treningów i systematyczność (treningi we wtorki i soboty). - To tyle jeśli chodzi o wymagania, resztą zajmiemy się my! Nowym rekrutom zapewniamy sprzęt niezbędny do trenowania oraz przygotowanie pod daną pozycję - zapowiadają Raptorsi.

Dowiedz się więcej »

Teatralne odmrażanie w Amfiteatrze Buk od 31 lipca do 30 sierpnia

31 lipca - 31 sierpnia
Amfiteatr Buk w Rudach, Brzozowa 37
Rudy, śląskie 47-430 Polska
+ Google Map
40zł

Artyści zgromadzeni wokół Pandemicznej Rezydencji Teatralnej w Buku, szykują cały repertuar. Jeśli wszystko się uda, widzowie będą mogli zapoznać się z bardzo interesującymi spektaklami, stanowiącymi próbki bardzo różnych form i tematyki. Obok przeuroczych jednoaktowych komedii Czechowa „Niedźwiedź” i „Oświadczyny” zaprezentowany zostanie dramat Jeana Cocteau „Orfeusz”, będący zupełnie nietypowym rozliczeniem się z tematem śmierci, na podstawie archetypicznego mitu o Orfeuszu i Eurydyce. Po zobaczeniu poruszającego „Złodzieja” Wiesława Myśliwskiego, napisanego w 1970 roku, czekać nas będzie premiera współczesnego tekstu Igora Jarka „Gluck auf!”, stanowiącego swoiste requiem dla przemijającego już Śląska. Tekst ten nabiera szczególnej wymowy w obliczu sytuacji w górnictwie i ciągłej groźby zastosowania drastycznych dla niego decyzji.

Dowiedz się więcej »

Sierpień 2020

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców 1 vs 1 na Stadionie Miejskim w Raciborzu 16 sierpnia

16 sierpnia 10:00
Stadion Miejski w Raciborzu, Zamkowa 4
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Darmowy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu oraz Starostwo Powiatowe zapraszają na turniej piłkarski, jakiego jeszcze nie było - "Załóż siatę i strzel gola". Zawody odbędą się 16 sierpnia o godz. 10:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Zamkowej 4. Przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w rocznikach: 2008, 2009, 2010.

Dowiedz się więcej »

Piknik na Grodzie w średniowiecznej osadzie w Raciborzu 21-23 sierpnia

21 sierpnia - 23 sierpnia
Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, Markowicka 17
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Darmowy
X Raciborski Festiwal Średniowieczny

Ponieważ udało się zorganizować w tym roku XI Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego, Drengowie znad Górnej Odry na osłodę przed przyszłoroczną imprezą proponują Piknik na Grodzie ze średniowieczem w tle. Zapraszają drużyny odtwórców, rzemieślników oraz artystów, a przede wszystkim mieszkańców Raciborza i okolic do wspólnej zabawy na Raciborskim Grodzie w Arboretum Bramy Morawskiej. Dla rekonstruktorów impreza jest zlotem drużyn wczesnośredniowiecznych, na którym bez szczegółowego godzinowego programu pobawią się we wspólnym gronie. Organizatorzy zapewniają: miejsce pod obóz, drzewo na opał, dostęp do toalet i wody. Zgłoszenia należy wysyłać na [email protected] Dla publiczności obozowisko średniowieczne będzie otwarte dla zwiedzających po wyznaczonych ścieżkach, na sobotę zaplanowany jest trzygodzinny program gier i zabaw dla dzieci.

Dowiedz się więcej »

28. Memoriał im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego w Raciborzu 22-23 sierpnia

22 sierpnia - 23 sierpnia
Darmowy
Grubson

22 i 23 sierpnia odbędzie się 28. edycja Memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego, wydarzenia dedykowanego pamięci dwóch strażaków, którzy zginęli podczas gaszenia pożaru lasów w Kuźni Raciborskiej w 1992 roku. W tym roku główny organizator imprezy, Stanisław Borowik, do udziału zaprosił m.in. zespół Papa D i GrubSona. Zaplanowano również spektakularne zawody Firefighter Combat Challenge.

Dowiedz się więcej »

Wrzesień 2020

Regaty Odra SUP Cup w Raciborzu 4-6 września

4 września - 6 września
deska sup

9 i 10 maja w Raciborzu odbędą się regaty Odra SUP Cup. Wydarzenie objęli patronatem: prezydent miasta Racibórz, Polski Związek Kajakowy oraz Prezes Polskiego Związku Kajakowego. Organizatorzy - Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie - zaprasza do udziału osoby, które nigdy nie miały styczności z deską SUP, jak również osoby już doświadczone oraz osoby niepełnosprawne. Organizator zapewnia również sprzęt (ilość ograniczona). Odbywać się będą też bezpłatne warsztaty pod okiem kadrowiczów Polski oraz instruktorów.

Dowiedz się więcej »

Spektakl „Nerwica natręctw” w Raciborskim Centrum Kultury 19 września

19 września 16:00
Raciborskie Centrum Kultury, Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz, Śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
60zł- 95zł
nerwica natrectw raciborz 1

19 września o godz. 16:00 i 18:30 w sali widowiskowej RCK RDK przy ul. Chopina 21 będzie można obejrzeć spektakl "Nerwica Natręctw" w reżyserii Artura Barcisia. Wystąpią: Karolina Sawka, Jowita Budnik, Katarzyna Herman/Katarzyna Ankudowicz, Rafał Królikowski, Artur Barciś/Andrzej Zieliński i Zdzisław Wardejn.

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia

– reklama –