Spotkania klubów w raciborskiej bibliotece w grudniu

Językowe, plastyczne, szachowe, dla fanów gier planszowych, dobrej książki i filmu, dla dzieci, młodzieży czy seniorów – raciborska biblioteka zaprasza na spotkania klubów. – Zimno, ciemno i nudno? Nie z raciborską biblioteką! Działające przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu tematyczne kluby polecają się w grudniu… a jest w czym wybierać! Zawsze w przyjaznej, kameralnej atmosferze i za darmo – zachęcają organizatorzy.

Free

Spotkanie z Przemysławem Piotrowskim w raciborskiej bibliotece 13 grudnia

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu Kasprowicza 12, Racibórz, Polska

13 grudnia o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się spotkanie z autorem bestsellerowych powieści kryminalnych – Przemysławem Piotrowskim. – Jeśli zdarza ci się po przeczytaniu książki sprawdzać zamki w drzwiach, zasunąć rolety, popłakać się albo po prostu usiąść i jeszcze długo myśleć o przeczytanej historii – to spotkanie jest dla ciebie! – zachęca biblioteka. Wstęp wolny.

Free

XXII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd w raciborskiej bibliotece 15 grudnia

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu Kasprowicza 12, Racibórz, Polska

15 grudnia o godz. 9:30 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu odbędzie się XXII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza raciborskie przedszkola do udziału. Termin zgłoszeń upływa 8 grudnia.

Free

Warsztaty tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych w GCK Nędza 15 grudnia

Gminne Centrum Kultury w Gorzycach Mikołaja Kopernika 6, Gorzyce, śląskie, Polska

15 grudnia Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza do sali na parterze przy ul. Strażackiej 2 w Nędzy, gdzie w godz. 16:00-18:00 odbędą się warsztaty tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych. Uczestnicy wykonają własnoręcznie przepiękne ozdoby ze słomy i kolorowych łubków drewnianych, które będzie można zabrać do domu, by udekorować nimi swoją tegoroczną choinkę. Zajęcia poprowadzi etnolożka i rękodzielniczka Dobrawa Skonieczna-Gawlik.

20zł

Deblowy turniej darta High Score o Puchar Starosty Raciborskiego 16 grudnia

Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu Klasztorna 9, Racibórz, śląskie, Poland

16 grudnia o godz. 17:00 Powiatowe Centrum Sportu zaprasza na darterską rywalizację. Tym razem zawody rozegrane zostaną w konkurencji "High Score" – wygrywa drużyna, która łącznie uzyska najwięcej punktów.
Drużyna składa się z dwóch zawodniczek/zawodników, którzy zostaną przyporządkowani losowo w dniu zawodów (brak podziału na K i M). System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych osób. W High Score gracze mają po 3 rzuty na rundę i mogą celować w dowolny sektor. W grze obowiązuje zasada potrajania liczby punktów trafionego sektora w obrębie wewnętrznego wąskiego pierścienia tarczy oraz mnożenia ich przez dwa, jeśli lotka osiądzie w pierścieniu zewnętrznym. Liczba rund - 10.

Free

Rozświetlenie choinki w Krzanowicach 17 grudnia

Rynek w Krzanowicach Rynek, Krzanowice, śląskie, Polska

17 grudnia o godz. 14:00 na rynku w Krzanowicach odbędzie się rozświetlenie choinki w Krzanowicach. W programie m.in. spotkanie ze św. Mikołajem i jego ekipą, kolędy i pastorałki w wykonaniu Tomka Corala, Kobiet na Walizkach, Agnieszki Figurniak i Michała Stułchego, występy taneczne i wokalne, a także pokaz fireshow.

Free

Filmowa Gala Sylwestrowa w Raciborskim Centrum Kultury 31 grudnia

Raciborskie Centrum Kultury Raciborskie Centrum Kultury, Racibórz, Śląskie, Polska

31 grudnia o godz. 22:00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury RDK przy ul. Chopina 21 odbędzie się Filmowa Gala Sylwestrowa. Bilety w cenie: 160 zł (do 30 listopada), 180 zł (1 grudnia – 30 listopada), 200 zł (31 grudnia) do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/356531. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.
Muzyka filmowa jest ponadczasowa – przeboje kinowych produkcji nucone są przez lata, łącząc kolejne pokolenia. W ostatnią noc roku RCK zaprasza na muzyczną podróż w świat pełnej emocji, pięknego brzmienia, budzącej wspomnienia przebojowej muzyki filmowej.

160zł – 200zł

Koncert „Zielono Mi: Śladami Agnieszki Osieckiej…” w Raciborskim Centrum Kultury

Raciborskie Centrum Kultury Raciborskie Centrum Kultury, Racibórz, Śląskie, Polska

21 stycznia o godz. 17:00 w RCK RDK przy ul. Chopina 21 odbędzie się gala koncertowa z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wystąpią artyści Sceny pod Regałem prowadzeni przez raciborzankę Adriannę Górkę. i goście specjalni. – Zrób dziadkom prezent i zabierz ich na koncert! Specjalnie na tę okazję wybraliśmy program z największymi przebojami wspaniałej mistrzyni słowa Agnieszki Osieckiej. Będzie to koncert pod tytułem: “Zielono Mi: Śladami Agnieszki Osieckiej…” – zachęcają organizatorzy. Bilety w cenie 50 zł i 60 zł (do 1 stycznia 2024 r.) oraz 60 zł i 70 zł (od 2 stycznia 2024 r.). Honorowane raciborskie karty: Senior 60+, Rodzina+.

50zł – 70zł

– reklama –