Ładowanie Wydarzenia

Nadchodzące Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

Marzec 2021

Wystawa pt. „Górnoślązak walczy i wybiera…” w Muzeum w Raciborzu od 12 marca do 31 maja

12 marca - 31 maja
Muzeum w Raciborzu, ul. Gimnazjalna 1
Racibórz,
+ Google Map

Od 12 marca do 31 maja w Muzeum w Raciborzu będzie można oglądać wystawę pt. „Górnoślązak walczy i wybiera...”, która została zorganizowana w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą plebiscytu na Górnym Śląsku oraz III powstania śląskiego. - Strona zwycięska po I w. św. potraktowała te ziemie jako sporne i zdecydowała się oddać głos mieszkańcom, by oni podjęli decyzję, do którego państwa: Polski czy Niemiec chcą należeć. Do walki o Górny Śląsk, a przede wszystkim o znajdujący się tu przemysł, przed plebiscytem włączyły się władze centralne obu krajów: niemieckiego - przeżywającego duże problemy o charakterze ekonomicznym i społecznym po przegranej wojnie oraz niedawno odrodzonego, polskiego, walczącego równocześnie na wschodzie z radziecką Rosją. Komisariaty Plebiscytowe Polski i Niemiecki w latach 1920-21 wydawały ogromne ilości materiałów propagandowych mających przekonać niezdecydowanych. W większości były one skrajnie stronnicze, często zawierały półprawdy bądź nieprawdy. Walka przebiegała nie tylko na papierze. Dochodziło także do aktów przemocy: pobić, zabójstw, wandalizmu. Strona polska w tym okresie zdecydowała się trzykrotnie na wzniecenie zbrojnego powstania - opowiada Adam Knura z raciborskiego muzeum.

Dowiedz się więcej »

Kwiecień 2021

Zamkowy jarmark kwiatów na Zamku Piastowskim w Raciborzu 24 kwietnia

24 kwietnia
Zamek Piastowski w Raciborzu, ul. Zamkowa 2
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map

Kwiecień to okres, w którym właściciele domów jednorodzinnych, działkowcy i ogrodnicy poszukują nowych sadzonek, nasion oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów z tym związanych. Z myślą o mieszkańcach powiatu w sobotę 24 kwietnia Zamek Piastowski w Raciborzu zapraszam na „Zamkowy jarmark kwiatów”. Impreza odbędzie się na dziedzińcu. - Spodziewamy się przy sprzyjającej pogodzie wielu wystawców - informują organizatorzy.

Dowiedz się więcej »

Otwarte Mistrzostwa Raciborza SUP i Kajak w Parku im. Miasta Roth 24 kwietnia

24 kwietnia 10:00
Park im. Miasta Roth, ul. Opawska
Racibórz, Śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Darmowy

24 kwietnia o godz. 10:00 w Parku im. Miasta Roth w Raciborzu rozpoczną się Otwarte Mistrzostwa Raciborza SUP i Kajak. Zawody zostaną przeprowadzone w następujących kategoriach wiekowych: Kajak Sprint 250 m, Dzieci 2014 i młodsi K/M, Dzieci 2013-2011 K/M, SUP technical race, Open 2002 i starsi K/M, Junior 2003-2004 K/M, Młodzik 2007-2008 K/M oraz Dzieci 2009 i młodsi K/M. Zgłoszenie następuje poprzez podanie swoich danych osobowych (imiona i nazwiska zawodników, daty urodzenia oraz telefonu kontaktowego) na e-mail [email protected] Przyjmowane będą one do 23 kwietnia lub w dniu zawodów w biurze organizatora. Udział w zawodach jest płatny: 20 zł do 23 kwietnia lub 50 zł w dniu zawodów.

Dowiedz się więcej »

Konkurs wiedzy „Wiedźmin” A. Sapkowskiego w raciborskiej bibliotece 24 kwietnia

24 kwietnia 11:00
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, Kasprowicza 12
Racibórz, Polska
+ Google Map
Darmowy

- Stań w szranki o tytuł eksperta od przygód Geralta z Rivii! - raciborska biblioteka zaprasza do udziału w konkursie wiedzy o ogólnoświatowym hicie polskiej fantastyki. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 kwietnia. Konkurs obejmuje pięć tomów sagi o Wiedźminie: „Krew Elfów”, „Czas pogardy”, „Chrzest ognia”, „Wieża Jaskółki” i „Pani Jeziora”. W konkursie może wziąć udział każdy chętny, niezależnie od wieku - zgłoszenia przyjmowane są do 16 kwietnia w Wypożyczalni Głównej przy ul. Kasprowicza 12. Konkurs odbędzie się w sobotę 24 kwietnia o godz. 11:00. Z uwagi na trwającą pandemię organizator zastrzega sobie prawo do zmiany formuły na online.

Dowiedz się więcej »

66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje rejonowe w DK Strzecha 24 kwietnia

24 kwietnia 16:00
Dom Kultury Strzecha w Raciborzu, Londzina 38
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map

Tegorocznej edycji OKR przyświeca hasło "Rok poetów - rok poezji". Eliminacje rejonowe przeprowadzone zostaną w kategoriach: recytacja, wywiedzione ze słowa, monodram i poezja śpiewana. Raciborskie Centrum Kultury zaprasza młodzież szkół ponadpodstawowych i dorosłych do udziału w eliminacjach rejonowych 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, któremu w tym roku przyświeca hasło "Rok poetów - rok poezji". Eliminacje rejonowe w kategoriach: recytacja, wywiedzione ze słowa, monodram oraz poezja śpiewana odbędą się w DK Strzecha 24 kwietnia o godz. 16:00. Karty zgłoszeń przyjmowane są do…

Dowiedz się więcej »

„Poza wyobraźnią”- widowisko w Wodzisławskim Centrum Kultury

25 kwietnia 16:00
Wodzisławskie Centrum Kultury, ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 17
Wodzisław Śląski, Śląskie 44-300 Polska
+ Google Map
20zł

Dnia 25 kwietnia, w niedzielę, o godzinie 16:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się magiczne przedstawienie. O niezapomniane przeżycia zarówno dla młodszych jak i starszych widzów zadba magik Adrian Mitoraj wraz ze swoją asystentką.

Dowiedz się więcej »

Maj 2021

„Wieś w malarstwie polskim”. Nowa wystawa w Muzeum w Raciborzu od 1 maja

1 maja - 31 lipca
Muzeum w Raciborzu, ul. Gimnazjalna 1
Racibórz,
+ Google Map

"Wieś w malarstwie polskim" to wystawa obrazów ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Lesznie, którą można będzie oglądać w Muzeum w Raciborzu od 1 maja od 31 lipca - pod warunkiem otwarcia muzeów. Jest to część kolekcji liczącej ok. 800 obrazów i 250 grafik o tej tematyce, gromadzonych systematycznie od lat 50. XX wieku. Autorzy obrazów to wybitni malarze, absolwenci akademii sztuk pięknych, szczególnie Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz akademii malarskich w Monachium, Dreźnie i Paryżu.

Dowiedz się więcej »

Koncert Pawła Domagały w Wodzisławskim Centrum Kultury 8 maja

8 maja 19:00
Wodzisławskie Centrum Kultury, ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 17
Wodzisław Śląski, Śląskie 44-300 Polska
+ Google Map
109zł
Paweł Domagała wystąpił w RCK

8 maja o godz. 19:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpi Paweł Domagała. Bilety w cenie 109 zł dostępne w kasie WCK oraz na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK czynna jest na godzinę przed planowanym seansem kinowym czy imprezą oraz w każdy czwartek w godz. 10:00-12:00. Człowiek z podwójnym życiem – aktorskim i muzycznym. Gra w filmie, koncertuje, nagrywa płyty, pisze teksty piosenek i monologów kabaretowych. Mowa o Pawle Domagale, który nie rozstaje się z gitarą, stara się równocześnie być w życiu prywatnym, jak i zawodowym radykalnie pokornym i ekstremalnie pewnym siebie. Niezależnie od gatunku filmu, w którym gra, tworzy barwne postaci. Znany jest między innymi z filmów: „Wkręceni", „Exterminator. Gotowi na wszystko" oraz serialu „Żmijowisko".

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia

– reklama –