Ładowanie Wydarzenia

Nadchodzące Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

Marzec 2019

Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki w raciborskiej bibliotece 16, 21, 26 i 28 marca

16 marca - 28 marca
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, Kasprowicza 12
Racibórz,Polska
+ Google Map
Darmowy

W kameralnym czytelniczym gronie i swobodnej atmosferze raciborska biblioteka zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w marcowych spotkaniach klubów książki.

Dowiedz się więcej »

Konkurs plastyczny „Autyzm – wiem i rozumiem” w Raciborzu do 27 marca

18 marca - 27 marca
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia Spektrum, ul. Szkolna 21
Racibórz,Polska
+ Google Map
Darmowy
autyzm wiem i rozumiem

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia Spektrum pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Racibórz w związku z obchodami Światowego Miesiąca Wiedzy o Autyzmie ogłasza konkurs plastyczny „Autyzm – wiem i rozumiem”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w Raciborzu. – Na prace czekamy do 27 marca 2019 r. w siedzibie Stowarzyszenia. Liczymy na Waszą kreatywność, którą z radością nagrodzimy! – zachęcają organizatorzy. Na laureatów czekają dyplomy, nagrody rzeczowe, a także prezentacja prac na wystawie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu od 23 kwietnia.

Dowiedz się więcej »

„Na tropie uprzedzeń”. Warsztaty na Zamku Piastowskim 21 marca

21 marca 17:00
Zamek Piastowski w Raciborzu, ul. Zamkowa 2
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
Darmowy
na tropie uprzedzen

21 marca o godz. 17:00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się spotkanie z Agatą Wierny i Justyną Wrzalik – autorkami wyjątkowego projektu, który z wielkim powodzeniem realizowany jest już w wielu szkołach. Agata Wierny i Justyna Wrzalik opracowały ciekawą grę, która nosi tytuł „Na tropie uprzedzeń”. Gra wpisuje się w nurt tzw. serious games, których celem jest nie tylko wspólna zabawa, ale także namysł nad swoimi pomysłami, poglądami, interakcjami z ludźmi.

Dowiedz się więcej »

„7 uczuć” w kinie Przemko 21 marca

21 marca 18:00
Kino Przemko, ul. Londzina 38
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map
5zł
7 uczuc

21 marca o godz. 18:00 w kinie Przemko (DK Strzecha przy ul. Londzina 38) w ramach DKF Puls będzie miał miejsce seans filmu "7 uczuć". Ceny biletów: 5 zł. Honorowane są raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+. Adaś Miauczyński podczas psychoterapii powraca do traumatycznych czasów szkolnych. Uświadamia sobie, że jego problemem była nieumiejętność identyfikowania i nazywania towarzyszących mu emocji. Aby poprawić jakość swojego życia, musi w dorosłym wieku nauczyć się „elementarza uczuć”.

Dowiedz się więcej »

Spotkanie Klubu Gier Planszowych w raciborskiej bibliotece 22 marca

22 marca 15:00
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, Kasprowicza 12
Racibórz,Polska
+ Google Map
Darmowy
kgp biblioteka raciborz

22 marca o godz. 15:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 będzie można wziąć udział w maratonie planszówek. Miłośników tej formy rozrywki w Raciborzu nie brakuje, co potwierdza frekwencja na comiesięcznych spotkaniach. Klub Gier Planszowych to miejsce, w którym każdy bez ograniczeń wiekowych może kreatywnie spędzić czas po lekcjach lub pracy, spotykając się z ludźmi o podobnych pasjach. To świetna opcja również dla tych, którzy nie mają z kim grać.

Dowiedz się więcej »

Rodzinny konkurs wiedzy na temat książki „Mary Poppins” w raciborskiej bibliotece 23 marca

23 marca 10:00
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, Kasprowicza 12
Racibórz,Polska
+ Google Map
Darmowy
mary poppins

23 marca o godz. 10:00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza do udziału w rodzinnym konkursie wiedzy na temat pierwszego tomu pt. „Mary Poppins”, który odbędzie się w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12. Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane są do 21 marca w oddziałach i filiach raciborskiej biblioteki oraz w bibliotekach powiatu raciborskiego. Szczegółowy regulamin na stronie www.biblrac.pl.

Dowiedz się więcej »

Marzanna 2019 na Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach 23 marca

23 marca 14:00
Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach, Szkolna 1
Rudy,śląskie47-430Polska
15zł – 60zł
kolejka rudy

23 marca odbędzie się tradycyjne topienie Marzanny na terenie Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach. Obrzęd rozpocznie się na stacji w Rudach, skąd zamkniętym i ogrzewanym (w przypadku niskich temperatur) wagonem uczestnicy przejadą do Paproci. Tam nad rzeką Rudą będzie miało miejsce obrzędowe pożegnanie zimy. – Przejazd odbędzie się w towarzystwie tej najważniejszej, czyli Kukły Marzanny, w trakcie jazdy usłyszymy opowieści i legendy związane z tą tradycją oraz wykonamy kilka okolicznościowych przyśpiewek – zapowiadają organizatorzy.

Dowiedz się więcej »

Powitanie wiosny w Siedliskach 23 marca

23 marca 16:00
Boisko LKS Płomień Siedliska, Leśna 1
Siedliska,śląskiePolska
+ Google Map
Darmowy
siedliska

23 marca o godz. 16:00 na placu zabaw przy boisku sportowym w Siedliskach odbędzie się uroczyste powitanie wiosny. W programie gry i zabawy dla dzieci, słodki poczęstunek, pieczenie kiełbasy i Marzanna. Na wydarzenie zaprasza Rada Sołecka Wsi Siedliska.

Dowiedz się więcej »
+ Export Events

– reklama –