Dzienne Archiwum: 16 lipca 2026
Rybnik posadzi 200 drzew i 650 krzewów
Rewitalizacja parku w Boguszowicach-Osiedlu i nowe nasadzenia w całym mieście to główne założenia ekologicznego projektu, który Rybnik zrealizuje w latach 2027–2028.
W latach 2027–2028 Rybnik...
Sztuczna inteligencja zmienia rynek pracy. Które zawody są najbardziej zagrożone?
Generatywna sztuczna inteligencja może wpłynąć na funkcjonowanie ponad 5 mln miejsc pracy w Polsce.
Według raportu NASK generatywna sztuczna inteligencja wpłynie na funkcjonowanie ponad 5...
Ceny w sklepach nadal rosną, ale coraz wolniej
Eksperci wskazują, że wpływ napięć geopolitycznych na razie okazał się mniejszy od przewidywań, choć ich skutki mogą być odczuwalne w kolejnych miesiącach.
Choć ceny codziennych...





![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)







![Drewniane potwory książkowe powstały w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-30.jpg)
![Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty [ZDJĘCIA] Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck-9.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




