- wydarzenie już minęło.
Naturalny Dobrostan w Arboretum Bramy Morawskiej i Parku Zamkowym 9-10 września

Całe rodziny mogą wybrać spośród leśnych animacji, terenowej gry uważności, koncertu relaksacyjnych instrumentów czy warsztatów z robienia zdrowych słodyczy.
W najbliższy weekend 9 i 10 września Miasto Racibórz zaprasza wszystkich mieszkańców chcących zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie na wydarzenie „Naturalny Dobrostan” organizowane z przez Fundację Sanktuarium Natury, a finansowane przez Miasto Racibórz. Obydwa popołudnia wypełnione będą praktycznymi warsztatami pozwalającymi uczestnikom zadbać o harmonię i balans zarówno ciała, umysłu, jak i duszy. Holistyczne, czyli całościowe podejście do swojego organizmu, zostanie zaprezentowane poprzez różne formy przekazu: ćwiczenia ruchowe, prelekcje, koncerty relaksacyjne aż po degustację zdrowych przekąsek i bezcukrowych słodyczy. Głównym celem tego wydarzenia kulturalnego jest zarówno rekreacja, ale także, a może przede wszystkim, podwyższenie świadomości na temat narzędzi, które pomagają wzmocnić naturalną odporność i wielopoziomowo zadbać o zdrowie.
Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godz. 13:00 na polanie Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Przez pełne 5 godzin całe rodziny mogą wybrać spośród leśnych animacji, terenowej gry uważności, koncertu relaksacyjnych instrumentów czy warsztatów z robienia zdrowych słodyczy.
13:00-14:00 Leśna Przygoda – zajęcia i animacje dla dzieci
14:00-15:00 Mandale Natury – rodzinna gra terenowa
15:00-16:00 Słodkie Wariacje – prelekcja o zdrowych słodyczach z degustacją
16:00-17:00 Live looping z dźwiękami z Natury
17:00-18:00 Dzieci – Rodzicom – kąpiel relaksacyjno-dźwiękowa
W niedzielę zaś organizatorzy zapraszają od godz. 14:00 na skwerek Parku Zamkowego, gdzie zaprezentowane zostaną dodatkowe formy dbania o swój Naturalny Dobrostan:
14:00-15:00 SOMA©Breath – sesja świadomego oddechu
15:00-16:00 Świadomy Dobrostan Ciała – zajęcia rekreacyjno-ruchowe
16:00-17:00 Zdrowe Wariacje – prelekcja o zdrowych nawykach z degustacją
17:00-18:00 Kraina Dźwięku – prelekcja o wpływie dźwięku na nasze ciało
18:00-19:00 Sonic Sanctuary – kąpiel relaksacyjno- dźwiękowa
Więcej informacji pod numerem telefonu +48 729 449 104 lub [email protected]. Warto zabrać ze sobą wodę do picia, matę do jogi lub koc, wygodne ubrania i otwarte SeRCe.
oprac. /kp/
– reklama –





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)

![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)




![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)





![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)





