sobota, 2 marca, 2024

Loading Events

« All Events

Raciborskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2 marca

2 marca 14:00

Free

W ramach obchodów odbędzie się m.in. inscenizacja historyczna – obława na obóz żołnierzy wyklętych i koncert Rafała Brzozowskiego w towarzystwie Raciborskiej Orkiestry Dętej Plania.

2 marca na pl. Długosza w Raciborzu będą miały miejsce Raciborskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na tę okazję miasto przygotowało program, dzięki któremu będzie można przenieść się w czasie do okresu II wojny światowej.

W godz. od 14:00 do 17:00 zaplanowano:
– dioramy historyczne: wojskowy szpital polowy 1939, 4. Pułk Ułanów Zaniemeńskich, Wojsko Polskie na Wschodzie 1943-45, Polskie Siły Zbrojne na zachodzie 1939-45, 3. Ochotniczy Pułk Ułanów Śląskich,
– pokazy: pokaz mody historycznej z okresu międzywojennego, regulaminowa obsługa działa BOFORS, przejazd tankietki TKS, prezentacja Ułanów w pełnym uzbrojeniu,
– sprzęt: T-34/85, armata przeciwpancerna BOFORS, tankietka TKS, PZ INŻ 302, GAZ-51, RC Tank (jeżdżące modele czołgów z II wojny światowej).

O godz. 17:00 odbędzie się inscenizacja historyczna – obława na obóz żołnierzy wyklętych, a o godz. 17:45 – koncert Rafała Brzozowskiego w towarzystwie Raciborskiej Orkiestry Dętej Plania.

Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z dodatkowych atrakcji, jakimi są strzelnica ASG dla dzieci i stoisko z odzieżą militarną. Pojawi się również możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia na tle dioram i pojazdów oraz rozmowy z rekonstruktorami. Dla smakoszy przewidziano wojskową grochówkę.

oprac. /kp/

Details

Date:
2 marca
Time:
14:00
Cost:
Free
Event Category:
Event Tags:
, , ,

Organizer

Miasto Racibórz
Phone
32 75 50 600
Email
boi@um.raciborz.pl
View Organizer Website

Venue

Plac Długosza w Raciborzu
Jana Długosza
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze