sobota, 2 marca, 2024

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Wieczór poetycki Teresy Okaj w Muzeum w Raciborzu 16 lutego

16 lutego 18:00

Free

Teresa Okaj to polonistka oraz instruktorka teatru, kultury żywego słowa i regionalizmu.

16 lutego o godz. 18:00 w Muzeum w Raciborzu odbędzie się wieczór poetycki Teresy Okaj pod nazwą „Obrazy malowane słowem”. Wstęp wolny.

Teresa Okaj to polonistka oraz instruktorka teatru, kultury żywego słowa i regionalizmu. Wydała tomiki poetyckie: “Refleksje”, “takie dalekie… i takie bliskie…”, “W ogrodach myśli…”, “Zapach ulotnej chwili”, “…chciałam Ci powiedzieć…”, “Pejzaże wrażeń…”, “Witraże czasu…”, “Smaki i zapachy chwil…”, “Czekam”, “Poetyckie obrazy codzienności” i ”Eliksir słów”.

– W twórczości Teresy Okaj ekspresja dominuje nad refleksją. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy wiersze wyróżniają się tożsamością miejsca, czasu i doświadczenia. Są oszczędne w formie, lecz bogate w treści. Operuje słowami obrazami, których nie można przypisać nikomu innemu. Kiedy spotkają na swej drodze wrażliwego czytelnika, odwzajemniają się obrazem duszy przywoływanym na wzór ogrodu, którym zapachy, barwy, drzewa i rzeczy stają się grą żywej wyobraźni, w której stawką jest piękno. Poetycki krajobraz jest metaforą ludzkiego losu. Swobodny rytm wiersza łączy muzyczną melancholię samotności i wzruszenia a uczucie jest tak piękne, że niejako mimochodem wprasza się do wiersza – pisze doc. dr hab. Krzysztof Zuchora.

oprac. /kp/

Details

Date:
16 lutego
Time:
18:00
Cost:
Free
Event Category:
Event Tags:
, , ,

Organizer

Muzeum w Raciborzu
Phone
32 415 49 01
Email
muzeum_raciborz@interia.pl
View Organizer Website

Venue

Muzeum w Raciborzu
ul. Gimnazjalna 1
Racibórz,
+ Google Map

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze