czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wielokulturowe Warsztaty Familijne „Skąd wieje wiatr?” w SOWIE w Raciborzu 6 kwietnia

6 kwietnia 10:00

Free

Duety wspólnie przeprowadzają doświadczenia, konstruują, testują i szukają odpowiedzi na trudne pytania.

6 kwietnia o godz. 10:00 w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA w Raciborzu odbędą się Wielokulturowe Warsztaty Familijne „Skąd wieje wiatr?”. – Zobacz, jak twoje dziecko chłonie wiedzę, świetnie się przy tym bawiąc. Tu nie dajemy gotowych odpowiedzi. Ideą przyświecającą nam jest uczenie się poprzez samodzielne odkrywanie i doświadczanie. Dlatego przygotujcie się, że na naszych zajęciach nie ma nudy. Opiekunowie wspólnie z dziećmi są sprawcami wszystkiego, co się stanie, aby razem odpowiedzieć na nurtujące pytania nasuwające się podczas warsztatów – zachęcają organizatorzy.

Warsztaty Familijne to zajęcia opracowane z myślą o wspólnej pracy dziecka z dorosłym – mogą to być zarówno rodzice, dziadkowie, jak i inne osoby dorosłe. Duety wspólnie przeprowadzają doświadczenia, konstruują, testują i szukają odpowiedzi na trudne pytania. Podczas zajęć uczestnicy znajdują rozwiązania wielu zagadek. Sami zadają pytania i szukają na nie odpowiedzi. Każde zajęcia są poświęcone innej dziedzinie i każde zachęcają do uważnego obserwowania otaczającego nas świata. Uwrażliwiają, zmuszają do refleksji, pobudzają ciekawość i kreatywność dziecka. Praca w towarzystwie rodzica lub opiekuna, sprawia, że dziecko chce się „wykazać”, a dorosły ma możliwość obserwacji procesu zdobywania przez dziecko wiedzy.

Warsztaty organizowane są w ramach programu „Razem dla lepszej przyszłości” realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Założeniem jest integracja zarówno polskich i ukraińskich rodzin, jak również rodzin innych narodowości. Warsztaty są bezpłatne i skierowane do dzieci w wieku 5-9 lat wraz z opiekunami. Na zajęcia obowiązują zapisy, których można dokonać telefonicznie pod nr tel. 798 386 894, mailowo: [email protected] lub osobiście w SOWA Racibórz przy ul. Żorskiej 2. Liczba miejsc ograniczona.

fot. SOWA
oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
6 kwietnia
Godzina:
10:00
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/445484097928397/445484114595062/

Organizator

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA w Raciborzu
Phone
798 386 894
Email
biuro@sowa-raciborz.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA w Raciborzu
ul. Ocicka 52
Racibórz, śląskie 47-400
+ Google Map
Phone
798 386 894
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze