Dzienne Archiwum: 10 października 2024
Tajemnice Rosji Putina. Krystyna Kurczab-Redlich w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]
O tym, jaka jest Rosja i Rosjanie, a także jak Władimir Putin zwiódł cały świat, opowiedziała w raciborskiej bibliotece Krystyna Kurczab-Redlich.
Człowiek, który trzyma za...
Powiat raciborski i gmina Krzyżanowice inwestują w fotowoltaikę
W ramach projektu zrealizowany zostanie montaż instalacji fotowoltaicznych w obiektach oświatowych i użyteczności publicznej powiatu i gminy.
10 października Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda wspólnie...
„Czternastki” już na kontach. ZUS przekazał w sumie 9,8 mld zł
W województwie śląskim "czternastkę" otrzymało ponad 755 tys. osób.
Wszyscy uprawnieni emeryci i renciści dostali już czternastą emeryturę. Teraz ZUS wysyła listy informujące o przyznanej...
Przedsiębiorcy w optymistycznych nastrojach mimo trudności
Odsetek firm, które uważają, że warunki prowadzenia biznesu się pogorszyły, jest najwyższy w tym roku.
Przedsiębiorcy lepiej oceniają przyszłość niż ostatnie miesiące. 58% menedżerów zarządzających...
Danil Kasprovych z Berserkers Team Racibórz ze srebrnym medalem
Kluczową rolę w sukcesie Danila podczas Mistrzostw MMA Polska odegrał jego trener, Piotr Kaszta, prowadzący Berserkers Team Racibórz od lat.
5 października w PreZero Arena...
Droga z Lekartowa do Pietrowic Wielkich otwarta po remoncie
Zakres prac obejmował m.in. przebudowę jezdni, chodników, zjazdów, modernizację oświetlenia i odwodnienia.
9 października starosta raciborski Grzegorz Swoboda oraz wójt gminy Pietrowice Wielkie Adam Wajda...
Święto Drzewa. Dbajmy o zielone płuca Ziemi
Drzewa nigdy nie umierają ze starości – to owady, choroby i ludzie przyczyniają się do ich przedwczesnej śmierci.
10 października w Polsce obchodzimy Święto Drzewa...
Branża TSL przed świętami. Rekrutacja ruszyła pełną parą
Firmy podnoszą stawki i oferują atrakcyjne benefity, by przyciągnąć pracowników w najgorętszym okresie.
Mimo że Boże Narodzenie dopiero za ponad dwa miesiące, branża transportu i...




![Raciborski spektakl w drugim etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Przeznieksztalcenia.jpg)

![Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Jonasz-Milewski-Gabriele-von-Thun-und-Hohenstein.jpg)
![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)
![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/odrarium-raciborz.jpg)



![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Tajemnice Rosji Putina. Krystyna Kurczab-Redlich w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Tajemnice Rosji Putina. Krystyna Kurczab-Redlich w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/10/Krystyna-Kurczab-Redlich-14.jpg)









