
Uczestnicy odwiedzą m.in. Wyszechrad, Hradczany, Małą Stranę, Most Karola, rynek, Josefov i pl. Wacława.
Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na wyprawę pod hasłem „Praga – miasto niezwykłe. – Zapraszamy na dwudniową wycieczkę do Pragi, czeskiej stolicy, miasta niezwykłego i nietuzinkowego pod każdym względem. Niesamowita starówka praska, wpisana w całości na listę UNESCO, zachwyca swoim pięknem i rozmachem. Ogrom atrakcji i zabytków, urocze uliczki z niezliczoną ilością restauracji, piwnic piwnych, winiarni czy karczm, miasto królów czeskich, miasto Josefa Svejka, miasto artystów, złotników – tak właśnie wygląda Praga do której zapraszamy – zachęca PTTK.
Zwiedzanie rozpocznie się od najstarszej części – Wyszehradu. Uczestnicy odwiedzą też m.in. Hradczany, Małą Stranę, Most Karola, rynek z zegarem Orloj, dzielnicę żydowską Josefov czy pl. Wacława. Koszt wycieczki: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2024 r. i młodzież do 18. roku życia: 540zł, osoby niezrzeszone: 560 zł. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Szczegóły wycieczki do Pragi z PTTK Racibórz.

oprac. /kp/




![Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/danuta-chlupowa.jpg)


![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)
![XIII Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych rozstrzygnięty [ZDJĘCIA] XIII Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych rozstrzygnięty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Turniej-Siatkarski-Zakladow-Pracy-i-Sluzb-Mundurowych-o-Puchar-Prezydenta-Miasta-Raciborz-218x150.jpg)




![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








![XIII Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych rozstrzygnięty [ZDJĘCIA] XIII Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych rozstrzygnięty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Turniej-Siatkarski-Zakladow-Pracy-i-Sluzb-Mundurowych-o-Puchar-Prezydenta-Miasta-Raciborz-100x70.jpg)
