- wydarzenie już minęło.
Maluchy w krainie dźwięku: Leń i Dyzio Marzyciel w Raciborskim Centrum Kultury 23 lutego

Co miesiąc „Maluchy w krainie dźwięku” proponują inny temat, nowy muzyczny repertuar i inspirowane nim zabawy. W tym sezonie motywem przewodnim jest bajka.
Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w niedzielę 23 lutego o godz. 16:00 na kolejne spotkanie z muzyką i bajką. Tym razem najmłodsi przeniosą się do świata Dyzia Marzyciela i Lenia, gdzie dźwięki, śpiew i zabawa połączą się w wyjątkową opowieść. Bilety w cenie 20 zł (dzieci) i 30 zł (dorośli) do nabycia w kasach RCK oraz na rck.com.pl/kup_bilet. Honorowane są raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.
W ramach tegorocznej edycji cyklu „Maluchy w krainie dźwięku” dzieci miały już okazję spotkać się z Czerwonym Kapturkiem, Trzema Świnkami i Kopciuszkiem. Każdy koncert to wyjątkowa okazja, by poprzez muzykę rozwijać słuch, wyobraźnię, kreatywność i koordynację ruchową. Wydarzenia te wzmacniają też więź między dziećmi i rodzicami oraz uczą, jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Prowadzone są w oparciu o teorię i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona. W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodzi skrzypaczka i animatorka kultury Dorota Banaś.

fot. Mateusz Wiecha
oprac. /kp/
– reklama –






![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)



![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)







![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)